MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyKenny Garrett - pięciokrotny laureat nagrody Grammy zagra we Wrocławiu!

Kenny Garrett – pięciokrotny laureat nagrody Grammy zagra we Wrocławiu!
K

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Ethno Jazz Festival ma zaszczyt zaprosić na koncert jednego z najwybitniejszych współczesnych saksofonistów jazzowych. Kenny Garrett z zespołem wystąpi 18 października w sali teatralnej B.F.Impart na koncercie promującym najnowszą płytę pt. “Do Your Dance!”.

Kenny Garrett urodzony w Detroit to pięciokrotny laureat nagrody GRAMMY oraz nagrody GRAMMY 2010 jako członek zespołu Chick Corea & Johna McLaughlin z Five Peace Band.

REKLAMA

Lista gwiazd, z którymi współpracował zaczyna się od Duke Ellington Orchestra, Freddie Hubbard, Woody Shaw, Donald Byrd i Miles Davis. Kończąc na współczesnych sławach takich jak Marcus Miller, Sting, MeShell Ndegeocello, Q-Tip i Cameo.

Kenny Garrett wraz z zespołem, grający tradycyjny jazz znany jest szerokiej publiczności jako nieobliczalny artysta.

Materiały promocyjne partnera

To muzyk zachęcający uczestników koncertów do poderwania się z miejsc i uwolnienia swoich emocji. Czy to w Hiszpanii, gdzie człowiek z Kamerunu poderwał się i zaprezentował afrykański taniec, a następnie dołączył do niego młody breakdancer czy w Niemczech, gdy do tańca ruszył wyraźnie wyszkolony tancerz baletu.

Improwizacyjne szaleństwo miało także miejsce w Polsce, gdzie jeden z widzów dosłownie skoczył z balkonu na scenę, aby móc zatańczyć!

Spektakl jest zawsze taki sam: duch muzyki przechodzi przez widza, a ruchy przychodzą naturalnie. To ten duch, którego Garrett był świadkiem grając na scenach na całym świecie, który był inspiracją dla artysty i obecnie wypełnia Do Your Dance! – czwarty krążek saksofonisty wydany przez Mack Avenue Records.

“Spoglądam i patrzę na ludzi oczekujących na piosenki, przy których mogą się bawić i wyrażać siebie”, potwierdza Kenny Garrett, dziewięciokrotny zwycięzca DownBeat’s Reader’s Poll for Alto Saxophonist of the Year.

Album “Do Your Dance! zainspirowany został przez publiczność, która podczas występów Kennego wstawała z ich miejsc i tańczyła w swoim rytmie. “Niektórzy niechętnie uczestniczą, ponieważ uważają, że inni są lepsi niż oni. Mówię im: Do your dance! Nie martw się tym, co robi druga osoba. Pozwól wszystkim spędzać czas i “Rób swój taniec!”

“To był wir” – podsumowuje Kenny Garrett.

Kenny Garrett – pięciokrotny laureat nagrody Grammy zagra we Wrocławiu!

“Nagrania i koncerty są dla mnie niezwykle znaczące. Biorę ludzi na przejażdżkę, chcę przedstawić im moje wizje. Możemy zacząć od ładnych ballad, następnie dodać trochę intensywności, a potem możemy się bawić!

Kiedy fani muzyki odejdą, mam nadzieję, że czują, że zabraliśmy ich w podróż. A kiedy wrócą do nas, bądź włożą płytę do odtwarzacza, mam nadzieję, że będą mieć jeszcze szersze spojrzenie na muzykę” – dodaje artysta.


Przeczytaj również: Louis Tomlinson i Bebe Rexha razem

Kenny Garrett we Wrocławiu! Zespół wystąpi w składzie:

Kenny Garrett – sax
Nat Reeves – bass
Ronald Bruner – drums
Benito Gonzalez – piano
Rudy Bird – percussion

POSŁUCHAJ UTWORU
KENNY GARRET – BACKYARD GROOVE

R E K L A M A » zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA