MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleTauron Life Festival Oświęcim: Nagroda Peacemakera dla Scorpions!

Tauron Life Festival Oświęcim: Nagroda Peacemakera dla Scorpions!
T

REKLAMA
REKLAMA

Wręczenie nagrody Peacemakera zespołowi Scorpions było zwieńczeniem pełnej emocji soboty na Tauron Life Festival Oświęcim 2017. Niemieccy rockmani rozgrzali do czerwoności stadion oświęcimskiego MOSiR-u, a pomogli im w tym wydatnie artyści występujący przed nimi: Kasia Kowalska, LP, Julia Pietrucha, Bisquit, Leski i SMKKPM. Tę statuetkę przygotowaliśmy dla artystów, którzy budują pokojowy przekaz poprzez swoją twórczość.

Dziś wręczam ją po raz pierwszy grupie Scorpions za nagranie „Wind of Change” – mówił Darek Maciborek, dyrektor artystyczny Tauron Life Festival Oświęcim, przekazując nagrodę Klausowi Meine.

Wokalista Scorpions, wyraźnie wzruszony zaszczytem, jaki spotkał jego i kolegów, odbierając nagrodę stwierdził: „Muzyka jest jasnym światłem przebijającym się przez ciemne chmury”.

REKLAMA

„Dziś przyszliście tu wszyscy i połączyliście z nami – razem zjednoczyliśmy się w imię miłości i pokoju. Muzyka jest przesłaniem dla życia! Świat nigdy nie powinien zapomnieć o tym, co się tutaj wydarzyło wiele lat temu” – wyznał Klaus Meine.

„Musimy przekazać to świadectwo następnej generacji, ponieważ chcemy pokoju na świecie. Chwilę później ze sceny wybrzmiał utwór „Wind of Change”, a wypełniony po brzegi stadion utonął w powodzi biało-czerwonych kartonów, składających się na gigantyczną polską flagę” – dodał wokalista Scorpions.

Scorpions przed Tauron Life Festival Oświęcim odsłonili swoją gwiazdę w krakowskiej Alei Gwiazd!

Koncertem na Tauron Life Festival Oświęcim Scorpions udowodnili, że są jak dobre wino – im starsi, tym lepsi.

Z nową, oszałamiającą scenografią i kipiącym energią perkusistą Mikkey’em Dee grupa dała koncert niezapomniany nawet dla tych fanów, którzy wielokrotnie widzieli ją na żywo w akcji.

Nie zabrakło oczywiście największych hitów, takich jak „Send Me An Angel”, „Still Loving You” czy „Rock Me Like a Hurricane”. Były wycieczki do wczesnych lat 70., kawałki z ostatniej płyty „Return to Forever”, a nawet cover utworu „Overkill” grupy Motorhead.

Tauron Life Festival Oświęcim: Nagroda Peacemakera dla Scorpions!
Klaus Meine przyjmuje statuetkę Peacemakera dla zespołu Scorpions z rąk Darka Maciborka. Fot. Mateusz Moskała / Fundacja Peace Festival

LP – Tauron Life Festival Oświęcim!

Mój ulubiony sposób występowania to ten, w którym staram się współtworzyć jeden organizm z publicznością. Nie wychodzę na scenę po to, by patrzeć w niebo z przekonaniem: Ludzie, podziwiajcie mnie, jestem świetna! – mówiła konferencji prasowej LP.

To nie były puste słowa – z jej fenomenalnego koncertu na Tauron Life Festival Oświęcim zapamiętamy właśnie mistrzowski kontakt z publiką oraz chóralnie odśpiewany przebój „Lost on You”.

Laura Pergolizzi to osoba mała ciałem, ale wielka duchem, a do tego obdarzona wielką charyzmą i fenomenalnym głosem, pozwalającym jej na płynne przechodzenie z niskich do najwyższych rejestrów.


Przeczytaj również: Ewa Farna krytykuje disco polo i Zenona Martyniuka! Bayer Full odpowiada!

Kasia Kowalska, Julia Pietrucha, Bisquit na Tauron Life Festival Oświęcim 2017!

Warto poświęcić też kilka słów polskiej reprezentacji artystów, która wystąpiła w sobotę na dwóch scenach Tauron Life Festival Oświęcim. Pomiędzy zagranicznymi gwiazdami wieczoru swoje rockowe oblicze pokazała Kasia Kowalska, prezentując przekrojową setlistę, w której nie mogło zabraknąć takich hitów, jak „Antidotum”, „Pieprz i sól” czy „Maskarada”.

Wcześniej na tej samej scenie wystąpiła bosonoga Julia Pietrucha. Znana lepiej z serialu „Na Wspólnej” czy filmu „Tatarak” Andrzeja Wajdy artystka od pewnego czasu obowiązki aktorskie przeplata z koncertami. Ukulele, kontrabas i folkowy repertuar, złożony także z coverów (m.in. „Home” Edwarda Sharpe’a & The Magnetic Zeros) złożył się na wyjątkowo wyluzowany koncert, wywołujący uśmiechy na twarzach uczestników Tauron Life Festival Oświęcim.

Publice spragnionej muzycznych wrażeń zaprezentował się także Bisquit z muzyką tak słoneczną, jak słoneczna była w ten sobotni dzień pogoda w Oświęcimiu. Leski i jego grupa w świetnym stylu rozbujali fanów, a humor z muzyką połączyła Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, zwycięzcy konkursu Life On Stage.

POSŁUCHAJ SINGLA
SCORPIONS – SEND ME AN ANGEL

Tekst piosenki
Scorpions – Send Me An Angel
The wise man said just walk this way
To the dawn of the light
The wind will blow into your face
As the years pass you by
Hear this voice from deep inside
It’s the call of your heart
Close your eyes and you will find
The passage out of the dark
Here I am
Will you send me an angel?
Here I am
In the land of the morning star
The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns
Here I am
Will you send me an angel?
Here I am
In the land of the morning star
The wise man said just raise your hand
And reach out for the spell
Find the door to the promised land
Just believe in yourself
Hear this voice from deep inside
It’s the call of your heart
Close your eyes and you will find
The way out of the dark
[4x]
Here I am
Will you send me an angel?
Here I am
In the land of the morning star

R E K L A M A » zespoły weselne

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA