MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyMayhem z kultowym materiałem na dwóch koncertach w Polsce!

Mayhem z kultowym materiałem na dwóch koncertach w Polsce!
M

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Mayhem, blackmetalowa grupa z Norwegii, zaprezentuje polskiej publiczności materiał złożony z utworów pochodzących z kultowego debiutu “De Mysteriis Dom Sathanas”. Koncerty odbędą się 20 października w katowickim Mega Clubie oraz dzień później w warszawskiej Progresji. W stolicy pojawi się też zespół Asphyx.

Mayhem to jeden z tych zespołów, dzięki którym powstał black metal. Kapela z Oslo przez osobę charyzmatycznego pierwszego lidera, Euronymousa, zaangażowana była w intensywną popularyzację gatunku na świecie dzięki tape-tradingowi, a w Norwegii dzięki kultowemu sklepowi “Helvete”.

REKLAMA

Z kapelą wiążą się dwie wielkie tragedie, czyli zabójstwo Euronymousa przez Varga Vikernesa, a także samobójcza śmierć także obdarzonego wielką charyzmą, lecz bardzo niestabilnego emocjonalnie szwedzkiego wokalisty Deada.

Były tragedie, były kontrowersje, były mity i spekulacje, lecz najważniejsza u Mayhem zawsze była muzyka. Kapela stworzyła podwaliny bezkompromisowego norweskiego black metalu, wychodząc od wielkiego uwielbienia dla Venom i Hellhammer.

Materiały promocyjne partnera

Wydana równo 30 lat temu debiutancka EP-ka “Deathcrush”, pierwsza duża płyta “De Mysteriis Dom Sathanas”, na której zadebiutował genialny i szalony Madziar Attila Csihar, to absolutny kult black metalu. Surowa, chłodna, nihilistyczna w przekazie muzyka zespołu, pod względem formy ewoluowała i potrafiła zaskakiwać.

Chociażby na płytach “Grand Declaration Of War” albo “Ordo ad Chao”, za którą Mayhem otrzymał norweski odpowiednik Grammy.

Zespół w studiu nie pojawia się często. Ostatnią pozycją w jego studyjnej dyskografii jest pochodzący z 2014 roku znakomity album “Esoteric Warfare”, który przepięknie graficznie oprawił nasz rodak Zbyszek Bielak.

Na żywo muzycy tworzą niezapomniane misterium, któremu przewodzi zawsze ciekawie ucharakteryzowany Attila.


Przeczytaj również: Tauron Life Festival Oświęcim: Nagroda Peacemakera dla Scorpions!

Na koncerty Mayhem zapraszamy 20 października do katowickiego Mega Clubu oraz dzień później 21 października do warszawskiej Progresji.

Bilety: 95 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu.

POSŁUCHAJ SINGLA
MAYHEM – PSYWAR

Tekst piosenki
Mayhem – Psywar
Human labrats terrorized
Altared personas triggered
Stalked individuals irradiated
Torture, submission
A detour to suicide
Disassociation
Subhumanization
Born behind enemy lines
The battlefield is our minds
Phoenix, from the ashes of failure
Velon
Bloodprime
Your souls undermine
Symbols burned inside
Psywar!
Pull the trigger
Psywar!
Kill the targert
No future
Lost forever
Psywar!
End of torment

R E K L A M A » zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA