Pożegnalny koncert Black Sabbath w polskich kinach

Black Sabbath
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Ostatni koncert zespołu Black Sabbath, który został sfilmowany dla potomnych, na jeden dzień trafi do kin na całym świecie.

Dzieło nosi tytuł “Black Sabbath: The End Of The End” i jest zapisem show, jaki legenda rocka i metalu dała 4 lutego 2017 roku w rodzinnym mieście Birmingham.

Był to 81. a zarazem finałowy występ pożegnalnej trasy “The End”.

Za reżyserię dokumentu odpowiada Dick Carruthers (“Led Zeppelin: Celebration Day”, “Imagine Dragons: Smoke + Mirrors Live”).

Koncertowy film 28 września 2017 roku zostanie wyświetlony w 1500 kinach na całym świecie, także w Polsce. W naszym kraju pokazy odbędą się w sieci Multikino. Szczegóły pod tym adresem.


Przeczytaj również: Queen + Adam Lambert – koncert „VR the Champions”

Black Sabbath powstał w 1968 roku. Zespół jest uważany za najważniejszego współtwórcę wielu odmian muzyki metalowej. Jego najsłynniejszy skład tworzyli Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler i Bill Ward. Kapela nagrała 19 płyt studyjnych, z których ostatnią jest “13” z 2013 roku. W trakcie pożegnalnej trasy “The End” Black Sabbath odwiedził Polskę. Grupa zagrała w wypełnionej do ostatniego miejsca krakowskiej Tauron Arenie.

R E K L A M A » zespoły weselne