Nick Cave i Iggy Pop w obronie zwierząt

Nick Cave i Iggy Pop wzięli udział w realizacji reklamówki organizacji PETA, która broni praw zwierząt.

W animowany klipie widzimy Iggy’ego Popa (oczywiście topless) ratującego rozmaite zwierzęta przed złymi, okrutnymi ludźmi – lisa przed wejściem we wnyki, ryby z sieci czy psa na łańcuchu. W tle wybrzmiewa nagranie “Breathless” w wykonaniu Nicka Cave’a.

Spot można obejrzeć poniżej.

Iggy Pop to wpływowy punkowy twórca, choć w swej wieloletniej karierze sięgał po rock, new wave, jazz czy blues. W 2010 razem z zespołem The Stooges został wprowadzony do Rock and Roll Hall Of Fame.

70-latek ostatnio nagrał z Danger Mouse’em nominowany do Złotego Globu numer “Gold” do tak samo zatytułowanego filmu z Matthew McConaugheyem oraz z Oneohtrix Point Never “The Pure and the Damned” do obrazu “Good Time” z Robertem Pattinsonem i Jennifer Jason Leigh. Wystąpił też w najnowszym dziele Terrence’a Malicka, “Song to Song”.


Przeczytaj również: Carly Rae Jepsen poprawia „It Takes Two”

Nick Cave to jeden z bardziej cenionych i wpływowych przedstawicieli rocka i alternatywy. Znany jest nie tylko z działalności z zespołem The Bad Seeds, ale także solowej oraz z grupami Grinderman czy The Birthday Party.

W ostatnich latach z Warrenem Ellisem często zajmuje się muzyką filmową (“Droga”, “Gangster”, “Propozycja” na podstawie scenariusza Cave’a, “Aż do piekła”). Jego dorbek z The Bad Seeds zamyka album “Skeleton Tree”, który miał premierę we wrześniu 2016 roku.

Nick Cave i Iggy Pop w obronie zwierząt

R E K L A M A » zespoły weselne