Darmowy album Public Enemy – “Nothing Is Quick In The Desert”

Public Enemy
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Zespół Public Enemy wypuścił za darmo nową płytę zatytułowaną “Nothing Is Quick In The Desert”.

Nowy krążek Public Enemy został udostępniony fanom bez żadnych opłat, by w ten sposób im podziękować i uczcić 30-lecie działalności hiphopowej ekipy.

– Dziękujemy Wam, a to jest na nasz koszt – powiedział Chuck D. Znajdujący się w zestawie numer “Rest in Beats (Part 1 & 2)” jest hołdem dla wielu nieżyjących gwiazd hip-hopu i R&B. Całość znajduje się do odsłuchu i pobrania na Bandcampie.

Chuck D i DJ Lord ostatnio zajęci byli w supergrupie Prophets of Rage, której skład uzupełniają członkowie Rage Against the Machine i Cypress Hill.


Przeczytaj również: Ben Hardy z „EastEnders” dołączył do obsady filmu o zespole Queen

Public Enemy są prawdziwą ikoną hip-hopu. Obok Beastie Boys i Run D.M.C. to najważniejszy zespół rapowy debiutujący jeszcze w latach 80. Społeczny aspekt działalności Public Enemy jest równie ważny jak wpływ na muzykę ostatnich 30 lat.

Wydany w 1988 album “It Takes A Nation Of Millions To Hold Us Back” jest jednym z kamieni milowych muzyki popularnej. Płyta znalazła się na 48 miejscu listy 500. najważniejszych albumów wszech czasów przygotowanej przez dziennikarzy “Rolling Stone’a”.

Inne ważne pozycje w dorobku dowodzonej przez Chucka D formacji to “Fear Of Black Planet” z 1990 roku i “Apocalypse 91… The Enemy Strikes Black” z 1991 roku.

Utwory “Bring the Noise”, “Don’t Believe the Hype”, “Fight the Power”, “Welcome to the Terrordome” czy “911 Is a Joke” to niewątpliwe klasyki gatunku.

POSŁUCHAJ ALBUMU
PUBLIC ENEMY

R E K L A M A » zespoły weselne

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!