Grzegorz Kloc prezentuje nowy singiel pt. “Orzeł i Ameryka”

Grzegorz Kloc
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Grzegorz Kloc prezentuje nowy singiel – “Orzeł i Ameryka”.

Grzegorz Kloc z utworem “Orzeł i Ameryka” zapowiada edycję cyfrową płyty – “Idę po wodzie”. Jest też zwiastunem wydarzeń artystycznych związanych z 20-leciem działalności Grzegorza na profesjonalnej scenie .

“Orzeł i Ameryka” jest utworem symbolicznym o zabarwieniu patriotycznym. Grzegorz Kloc zwraca się bezpośrednio do Polski, która pomimo dziejowych burz istnieje.

Orzeł jest tutaj wieloznacznym symbolem, z jednej strony biblijnym symbolem zaufania Bogu, z drugiej zaś strony symbolem bliskim zarówno Polakom jak i Amerykanom. Wielowarstwowy tekst piosenki dotyka też koneksji pomiędzy narodami Polski i USA.

Przyjazd Prezydenta Donalda Trumpa jest dobrym momentem na prezentację takiego projektu.

Utwór dedykowany jest Polakom, Amerykanom i Donaldowi Trumpowi oraz wszystkim ludziom, którzy odczuwają, że powinni odkryć swój potencjał „wzbijając się w górę jak orły”, pomimo przeszkód. Lansuje też m.in. takie nadrzędne wartości jak wolność – dar, który musimy nauczyć się dobrze wykorzystywać.


Przeczytaj również: Varius Manx i Kasia Stankiewicz przygotowali hymn Igrzysk Sportów 

Grzegorz Kloc pochodzi z Lublina. Kompozytor pierwszego przeboju zespołu Sixteen “Spadające myśli” oraz przebojów Seventeen,( którego był liderem od 1999 roku ) “Niezwyczajna miłość” i “Daj słowo”. Sixteen był debiutem roku 1998 wśród radiowców oraz reprezentantem Polski na festiwalu Eurowizji. Grzegorz Kloc współpracował ponadto z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej jako kompozytor, producent i gitarzysta. Byli to m.in. DeMono, Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, zespoł DAAB; (oraz jako muzyk koncertowy z Anitą Lipnicką, Ryszardem Rynkowskim )

POSŁUCHAJ SINGLA
GRZEGORZ KLOC – ORZEŁ I AMERYKA

R E K L A M A » zespoły weselne