MUZOTAKTKonkursyWynikiSarsa: Wygraj album "Pióropusze"

Sarsa: Wygraj album „Pióropusze”
S

REKLAMA
REKLAMA

Jest autorką jednego z najgłośniejszych debiutów ostatnich lat, płyty „Zapomnij mi”, która pokryła się platyną. Z niej pochodzą wspaniałe single „Naucz mnie” (diamentowa płyta), „Indiana” (złota płyta) i „Zapomnij mi” (platynowa płyta). Wyjątkowa osobowość, pasjonatka muzyki, Sarsa, przedstawia swój drugi studyjny album – „Pióropusze”!

Mamy dla Was dwa najnowsze albumy Sarsy pt. „Pióropusze”. Poniżej znajdziecie szczegóły konkursu.

Skąd tytuł? Artystce podczas miesięcy, które spędziła na pracy nad nowymi piosenkami, towarzyszyły przeróżne emocje, które porównała do wielu kolorów, jakie znajdują się na pióropuszu.

„Każdy człowiek ma w sobie paletę barw, emocji, reakcji, wrażeń. W efekcie każdy utwór, jak pióro z pióropusza, ma swój kolor, swoje znaczenie, porusza inne struny wrażliwości człowieka” – tłumaczy Sarsa.

REKLAMA

Co ciekawe, są na płycie piosenki, które artystka napisała nawet siedem lat temu! Chociaż większość stanowią kompozycje, które Sarsa napisała w ostatnich miesiącach. Wszystkie łączy jedno – są to utwory bardzo osobiste, oparte o własne doświadczenia artystki.

Album „Pióropusze” promowała jako pierwsza piosenka „Bronię się”. Obecnie drugim oficjalnym singlem została piosenka „Volta”, do której powstał teledysk – prezentujemy go poniżej.

Sarsa – Volta

Sarsa
fot. Kasia Stańczyk Wszelkie Prawa Zastrzeżone © MUZOTAKT.pl 2016

Utwór „Volta” promuje także film Juliusza Machulskiego o tym samym tytule. Najnowsza komedia reżysera będzie miała premierę 7 lipca.

Na ekranie pojawi się prawdziwa plejada gwiazd: Olga Bołądź, Aleksandra Domańska i Katarzyna Herman, którym partnerować będą Andrzej Zieliński, Jacek Braciak, Michał Żurawski i Tomasz Kot, oraz oczywiście niezastąpieni Cezary Pazura i Robert Więckiewicz.

Nad jej brzmieniem Sarsa pracowała w londyńskim Tileyard Studio, w którym swoje utwory nagrywali wcześniej między innymi Ella Eyre, czy Sigalem.

W kompozycji Sarsa łączy brzmienia nowoczesne z oldschoolowymi oraz sięga po instrumenty z różnych muzycznych kultur. „Najważniejsze dla mnie to poruszać ludzi.

Dlatego moja twórczość jest bardzo różnorodna i dosyć zmanierowana. Lubię, jak jest dziwnie, niestandardowo i nie wprost. Tak by każdy miał swoją przestrzeń do rozumienia moich wyżyć artystycznych” – tłumaczy Sarsa.

Piosenkę „Bronię się” zilustrował teledysk. Do jego realizacji Sarsa zaprosiła reżysera Marcina Starzeckiego. Do tej pory obrazek obejrzano blisko 5 mln razy! Sarsa to ceniona polska songwriterka i autorka tekstów.

Dziennikarze muzyczni zaś uznali ją za prekursorkę nowego polskiego popu. Gra na instrumentach klawiszowych i ukulele. Jej teledyski obejrzano ponad 70 milionów razy! Sarsa ma za sobą współpracę z projektami Fluktua, TakloopNie, SarsaParilla, Emma Nuci Organic. Eksperymentowała z muzyką od jazzu, poezji śpiewanej po alternatywnego rocka i muzykę elektroniczną.

Wokal Sarsy porównuje się do Dolores O’Riordan z The Cranberries, Florence Welch z Florence And The Machine, Sii, CocoRosie. Artystka brała udział w talent shows „X factor”, „Must Be The Music” i „The Voice Of Poland”. Sarsa zawsze była ekscentryczna i trudna do sklasyfikowania.

Sarsa debiut – Naucz mnie

Sarsa
fot. Kasia Stańczyk Wszelkie Prawa Zastrzeżone © MUZOTAKT.pl 2016

Sarsa zadebiutowała w 2015 roku utworem „Naucz mnie”. Piosenka wspięła się na szczyty list przebojów. Teledysk do utworu obejrzano ponad 49 milionów razy. Singel zyskał status diamentowej płyty. Wyróżniono go też jako Cyfrową Piosenkę Roku oraz Radiowy Przebój Roku. Przez sześć tygodni zajmował pierwsze miejsce na liście najchętniej odtwarzanych kompozycji w polskich stacjach radiowych.

Debiutancki „Zapomnij mi” z 2015 roku zadebiutował na drugim miejscu listy Olis. Zyskał status platynowej płyty. Sarsa zdobyła też SuperJedynkę w kategorii „SuperArtysta w sieci” podczas 53. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Oto tracklista nowego krążka Sarsy:

1. Bronię się
2. Volta (piosenka do filmu Juliusza Machulskiego p.t. “VOLTA”)
3. Motyle i ćmy
4. Ty niebo
5. Ucieka
6. Rah Bronx
7. Nie tańcz
8. Pióropusze
9. Oh Say
10. Hey You
11. Egoizm
12. Furia Outro

Wydawca: Universal Music Polska
Data premiery: 26.05.2017

ZOBACZ TELEDYSK
SARSA – BRONIĘ SIĘ


Przeczytaj również: Måns Zelmerlöw: Szwed, którego pokochała Polska, nakręcił klip w Warszawie!

ZOBACZ TELEDYSK
SARSA – VOLTA

KONKURS MUZOTAKT.pl
WYGRAJ ALBUM – SARSA „PIÓROPUSZE”

Już teraz weź udział w konkursie MUZOTAKT.pl i wygraj nowy album Sarsy pt. „Pióropusze”. Rozlosujemy je wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie i polubią nasz fanpage:

R E K L A M A » zespoły weselne

Podaj tytuł anglojęzycznej wersji piosenki „Naucz Mnie”. Na Wasze odpowiedzi czekamy do 10 sierpnia br. (redakcja@muzotakt.pl)

[contact-form-7 id=”17166″ title=”Konkurs”]

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA