Elton John: Terrorysta, który chciał zaatakować na koncercie skazany na dożywocie

Elton John
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Haroon Syed został skazany na dożywocie za planowanie zamachu terrorystycznego podczas koncertu – Elton John.

Elton John może być spokojny. Młody mężczyzna, który szykował atak w czasie show artysty w londyńskim Hyde Parku został skazany na dożywocie.

Do tragedii miało dojść 9 września 2016 roku, w rocznicę zamachu na World Trade Center.

19-latek z Hounslow planował także ataki w innych miejscach, m.in. na pełnej sklepów Oxford Street w stolicy Wielkiej Brytanii.

Jak wykazało śledztwo o historii wyszukiwania, terrorysta zbierał także informacje na temat gęsto zaludnionych miejsc w Londynie, by dokonać masowego zamachu za pomocą ładunku wybuchowego z gwoździami lub broni maszynowej.

Haroon Syed został skazany na dożywotnie więzienie z możliwością wcześniejszego zwolnienia najwcześniej po 16 latach i 6 miesiącach.

​Sir Elton John z koncertem w Operze Leśnej w Sopocie.

Elton John w Polsce! Wspaniały show na scenie Opery Leśnej odbędzie się 9 lipca 2017 roku. Największe hity oraz przeboje z najnowszej płyty artysty wszech czasów!

Koncert odbędzie się w ramach światowej trasy „Wonderful Crazy Night”, promującej ostatni album artysty pod tym samym tytułem.

Podczas lipcowego show w Polsce, muzyk zaprezentuje największe hity, które wylansował w trakcie swojej ponad 50-letniej kariery oraz utwory pochodzące z najnowszego, trzydziestego trzeciego już krążka.

Spektakularne widowiska tego jednego z najwybitniejszych artystów muzyki rozrywkowej, cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Od początku swojej kariery w 1969 roku, zagrał ponad 4 tysiące koncertów w przeszło 80 krajach. W Polsce wystąpił ostatnio na tegorocznej edycji Life Festival Oświęcim.


Przeczytaj również: Adele straci miliony za odwołane koncerty! Dlaczego?

Łącznie jego albumy rozeszły się w 250 milionach egzemplarzy.

Elton John jest jednym z najlepiej sprzedających się artystów w historii muzyki. Na swoim koncie ma 38 złotych oraz 31 platynowych oraz multiplatynowych płyt.

To do niego należy rekord najlepiej sprzedającego się singla wszechczasów, wypuszczonego w 1997 roku w nowej wersji „Candle in the Wind”, który osiągnął wynik 33 milionów egzemplarzy.

Elton John jest także autorem muzyki do największych sprzedażowych hitów musicalowych zarówno scenicznych jaki i filmowych, takich jak np. „Billy Elliot”„Król Lew” czy „Aida”.

Artysta został uhonorowany licznymi nagrodami, odznaczeniami, tytułami i wyróżnieniami. Jest między innymi laureatem pięciu nagród Grammy oraz jednej specjalnej statuetki Legend Grammy Award, przyznawanej wybitnym artystom, którzy mieli znaczący wpływ na historię muzyki.

Na swoim koncie ma Oskara za piosenkę do filmu „Król Lew”, a także Tony Award, BRIT Award i wiele innych prestiżowych wyróżnień.

Za zasługi dla muzyki oraz na rzecz działalności charytatywnej, Królowa Elżbieta II nadała mu tytuł szlachecki. A trzy lata temu, w 2013 roku, Elton stał się pierwszym laureatem nagrody BRITs Icon Award. Nagroda przyznawana jest wyjątkowym osobowościom za ich osiągnięcia muzyczne, pozostawiające trwały ślad w kulturze narodowej.

Ta noc w Operze Leśnej przejdzie do historii. Będzie to najgorętsza muzyczna impreza przyszłych wakacji na polskim wybrzeżu. A zadba o to Sir Elton John i jego zespół. Takich artystów nie gościmy co dzień w naszym kraju. Szykuje się niezapomniane wydarzenie lata 2017.

ELTON JOHN
WONDERFUK CRAZY NIGHT TOUR 2016


pobierz mp3 download

Eltonowi Johnowi będzie towarzyszył zespół świetnych muzyków:
Nigel Olsson – perkusja
Davey Johnstone – gitara
Matt Bissonette – bas
John Mahon – instr. klawiszowe