Stashka – debiutująca wokalistka wypuściła właśnie swoją debiutancką EP-kę zatytułowaną “Nim dalej pójdę”.

Stashka, właściwie Katarzyna Stasiak urodziła się 6 lipca 1984 roku w Szczytnie.

W wieku 7 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Szkole Muzycznej I-go stopnia w Szczytnie. Będąc jeszcze w szkole podstawowej sama opanowała podstawy gry na gitarze. Swoją edukację muzyczną kontynuowała na wydziale wokalnym w Państwowej Szkole Muzycznej II-go stopnia w Olsztynie. W tym okresie koncertowała także w zespole cygańskim Hitano. Podczas studiów na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, które ukończyła na kierunku muzykologii, aktywnie udzielała się w Chórze Akademickim tego uniwersytetu pod dyrekcją Jacka Sykulskiego, z którym koncertowała zarówno w Polsce, jak i zagranicą (Niemcy, Holandia, Chiny, Hongkong, Tajwan).

Na początku swojej kariery muzycznej wspierała wokalnie takich artystów, jak m.in. Anna Wyszkoni, Zakopower, Marika, Kasia Cerekwicka, Mezo, Kasia Wilk, Natalia Lesz, Monika Brodka, Sidney Polak, Vavamuffin, Pablopavo, Plastic, Abradab i Andrzej Smolik.

W 2013 roku wzięła udział w konkursie SuperPremiery podczas 50. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu z utworem „Na skraj świata”. W tym samym roku z tą piosenką wygrała plebiscyt radiowy Przebojem na antenę. Rok później reprezentowała Polskę podczas Bałtyckiego Festiwalu Piosenki organizowanego w Karlshamn. Piosenkarka zaśpiewała wówczas numery „Chcę kochać” i „Babe Babe I Love You” i ostatecznie zajęła pierwsze miejsce, a także zdobyła nagrodę publiczności.

“Kochani! Ostatnia sesja nagraniowa wokali na moją płytę dobiegła końca. Jestem przeszczęśliwa i dumna z siebie tak mi się dobrze dzisiaj śpiewało. Wy też możecie być dumni, bo gdyby się nie udało później z nagraniami byłoby już baaaaardzo trudno – brzuszek już mam duuuuży 🙂 także wszystko zgodnie z planem” – napisała na Facebooku Stashka, która spodziewa się dziecka (pisownia oryginalna).

okładka epki - Stashka "Nim pójdę dalej"
okładka epki – Stashka “Nim pójdę dalej”

Na epce Stashki zatytułowanej “Nim pójdę dalej” znajdziemy następujące utwory”

  1. Chcę Kochać
  2. Ocean Mysli
  3. Dzieki Tobie
  4. Nim Dalej Pojde
  5. Chcę Kochać (Remix)

 

ZOBACZ TELEDYSK
STASHKA – OCEAN MYŚLI

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!