Cut Copy prezentują pierwszy oficjalny singiel od czterech lat – “Airborne”

Cut Copy
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Autorzy przebojów „Hearts On Fire” i „Lights & Music” – Cut Copy prezentują „Airborne” – pierwszy oficjalny singiel od czterech lat!

„Airborne” to przedsmak nowego materiału, nad którym muzycy Cut Copy pracowali w studiach na całym świecie.

Utwór wyprodukował Ben Allen znany ze współpracy m .in. z Deerhunter i Animal Collective.

Dziś rano zespół udostępnił fanom najnowszy singiel m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles i Warszawie. Fani mogli posłuchać ściągnąć kawałek w centralnych miejscach w miastach i odsłuchać na swoich iPhone’ach.

Jako headlinerzy wyprzedanych koncertów i goście najważniejszych festiwali muzycznych (Coachella, Lollapalooza w Stanach, Pitchfork w Hiszpanii, Summer Sonic w Japonii i Open’er w Polsce) Cut Copy w ciągu ostatnich dziesięciu lat stali się zespołem światowego formatu.

Niegdyś nagrywający w zaciszu własnej sypialni Dan Whitford to dziś frontman zespołu, w skład którego wchodzą również gitarzysta Tim Hoey, perkusista Mitchell Scott i basista Ben Browning.


Przeczytaj również: Norbi wraca i chce się bawić (zobacz najnowszy teledysk)

Cut Copy mają na swoim koncie cztery studyjne albumy, w tym przełomowy, doceniony przez krytyków „In Ghost Colours” z 2008 r. i wydany trzy lata później „Zonoscope”, który zdobył dwie nagrody ARIA i był nominowany do GRAMMY.

POSŁUCHAJ SINGLA
CUT COPY – AIRBONE


pobierz mp3 download