MUZOTAKTPłyty muzyczneZapowiedź płytyPaul McCartney na nowej płycie Ringo Starr "Give More Love"

Paul McCartney na nowej płycie Ringo Starr „Give More Love”
P

REKLAMA
REKLAMA

Ringo Starr zapowiedział nową, solową płytę. Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia i do współpracy zaprosił kolegę z The Beatles, Paula McCartneya.

Ringo Starr 7 lipca obchodził 77. urodziny. Z tej okazji zrobił sobie i fanom prezent, ogłaszając premierę 19. długogrającego dzieła.

Nowy album perkusisty nosi tytuł „Give More Love” i ukaże się 15 września. W realizacji materiału Anglika wspierali Joe Walsh, Peter Frampton, Benmont Tench, Edgar Winter oraz, o czym artysta poinformował wcześniej, Paul McCartney.

REKLAMA

Na Spotifyu można wysłuchać singla „Give More Love”.

Nagrania rejestrował Bruce Sugar, który pracował już nie raz z Ringo.

Oto tracklista nowej płyty Ringo Starr:

1. We’re on the Road Again
2. Laughable
3. Show Me the Way
4. Speed of Sound
5. Standing Still
6. King of the Kingdom
7. Electricity
8. So Wrong for So Long
9. Shake It Up
10. Give More Love

Bonusy:
11. Back Off Boogaloo (Re-do)
12. Don’t Pass Me Buy (Re-do)
13. You Can’t Fight Lighting (Re-do)
14. Photograph


Przeczytaj również: Ed Sheeran – drugi koncert w Polsce (pierwszy wyprzedany w godzinę)

Paul McCartney nagrał 16 solowych płyt, z których ostatnia to „New” z października 2013 roku. Artysta dwukrotnie został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame – w 1998 roku jako członek The Beatles i rok później jako solista. W czasie swojej kariery 21 razy nagradzany był statuetką Grammy.

Także Ringo Starr jest dwukrotnym członkiem Rock and Roll Hall of Fame – jako członek The Beatles i jako solista. Po rozpadzie kwartetu z Liverpoolu rozpoczął trwającą do dziś karierę solową. Bywał też aktorem. Stworzył Ringo Starr & His All-Starr Band. Grupa miała kilkanaście inkarnacji, w każdej z nich grali legendarni muzycy. Ringo ma na koncie 18 płyt solowych.

Najlepiej poradziła sobie „Ringo” z 1973 roku, która w USA pokryła się platyną (drugie miejsce na Billboardzie), a w ojczyźnie muzyka złotem. Największe solowe przeboje Ringo Starra to „Photograph”, „You’re Sixteen” i „Back Off Boogaloo”. Jego dotychczas ostatni longplay, „Postcard From Paradise”, ukazał się w 2015 roku.

R E K L A M A » zespoły weselne

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA