David Bowie odpowiedzialny za powrót LCD Soundsystem

LCD Soundsystem
LCD Soundsystem fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

James Murphy przyznał, że to David Bowie nakłonił go do reaktywowania LCD Soundsystem.

Murphy miał okazję współpracować z Bowiem w ostatnich latach jego życia. Grał na perkusji na albumie “Blackstar”, wyprodukował numer “Reflektor” Arcade Fire z gościnnym udziałem wokalisty czy przygotował remiks kawałka “Love Is Lost” z jego płyty “The Next Day”. Muzycy mieli więc czas na rozmowy.

– Spędziłem sporo czasu z Davidem Bowiem i mówiłem mu, że chcę reaktywować zespół – wspomina artysta. – Zapytał, czy czuję się z tym niepewnie. Kiedy odpowiedziałem twierdząco, wyjaśnił mi, że to dobrze, że tak właśnie powinno być.

– Myślałem, że nie będę mógł z nim rozmawiać, ale był tak miły i przyjacielski – dodał Murphy. – Można powiedzieć, że był moim mailowym przyjacielem, co jest jedną z dziwniejszych i najbardziej niesamowitych rzeczy, jakie mi się przytrafiły.

Formacja dowodzona przez Jamesa Murphy’ego w 2016 roku podpisała kontrakt z Columbia Records. Na jego mocy 1 września ukaże się płyta “American Dream”.

Grupa zapowiedziała też serię koncertów, które po wakacjach odbędą się w Danii, Holandii, Francji, Anglii i Szkocji a następnie w Ameryce.

Oto tracklista nowego krążka LCD Soundsystem:

1. oh baby
2. other voices
3. i used to
4. change yr mind
5. how do you sleep?
6. tonite
7. call the police
8. american dream
9. emotional haircut
10. black screen


Przeczytaj również: Alan Silvestri komponuje dla Stevena Spielberga

Trzeci i ostatni dotąd longplay LCD Soundsystem, “This Is Happening”, miał premierę w maju 2010 roku. Zespół zakończył działalność koncertem, który odbył się w kwietniu 2011 roku w Madison Square Garden.

Grupa wróciła na scenę 4 lata później. Formacja, znana z tanecznych przebojów “Daft Punk Is Playing at My House”, “Yeah” i “All My Friends”, wystąpiła w 2016 roku na Open’erze w Gdyni.

David Bowie faworytem Mercury Prize
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone

David Bowie zmarł 10 stycznia 2016 roku. Jego ostatnia płyta, “Blackstar”, ukazała się na dwa dni przed jego śmiercią.

R E K L A M A » zespoły weselne