Najwięksi rockowi gracze w projekcie Saint Asonia!

saint-asonia
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.

Najwięksi rockowi gracze razem w nowym projekcie – Saint Asonia!

Historia Saint Asonia zaczyna się w 2014 roku, kiedy to były wokalista Three Days Grace, Adam Gontier, odebrał telefon od głównego gitarzysty grupy Staind – Mike’a Mushoka.

Wówczas chodziło o „napisanie tylko kilku piosenek”, jednak dwójkę muzyków szybko połączyła wspólna pasja i postanowili stworzyć razem coś nowego. Dołączyli do nich perkusista Rich Beddoe (Finger Eleven) oraz basista Corey Lowery (Dark New Day, Stereomud, Eye Empire) i dopiero w takim składzie zespół zaistniał na scenie. „Kiedy weszliśmy do studia, skończyliśmy nagrywać po pięciu tygodniach. „Asonia” oznacza totalną głuchotę. To symbol niedopuszczenia do siebie żadnych głosów z zewnątrz, tylko skupienia się na sobie. To coś zupełnie innego od tego co robiliśmy wcześniej. To jest właśnie to, czego potrzebuje teraz muzyka rockowa – czegoś co jest surowe, prawdziwe i prosto z serca” odpowiada o procesie tworzenia Adam Gontier.

saint asonia
saint asonia

Debiutancki album Saint Asonia promuje singiel „Better Place”, który zaczyna się wyważonym gitarowym wstępem, aby zamienić się w potężnie brzmiący refren. „Kiedy Mike zaczął grać ten utwór, po 30 sekundach zacząłem śpiewać jego melodię” wspomina proces tworzenia Gontier. „To piosenka o wyjściu z mroku i dostania się do lepszego miejsca. Świetnie ukazuje on Saint Asonia jako całość. Piosenka jest bezpośrednia i szczera oraz podkreśla wszystko to, co każdy z nas ma do zaoferowania”.

ZOBACZ TELEDYSK
SAINT ASONIA – BETTER PLACE

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!