Alter Bridge ponownie w Polsce (data, miejsce, bilety)

Alter Bridge ponownie w Polsce (data, miejsce, bilety)
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Jedna z najbardziej przebojowych amerykańskich formacji, zespół Alter Bridge, którego koncerty porażają niesamowitą dawką energii na jednym koncercie w Polsce!

Alter Bridge zobaczyć będzie można na żywo już 20 października w warszawskiej Progresji.

Zespół powołany do życia został w 2004 roku przez muzyków Creed – Marka Tremonti’ego i Scotta Phillipsa, a wkrótce skład uzupełniony został przez Briana Marshalla (ex- Creed) oraz byłego wokalistę Mayfield Four, Mylesa Kennedy’ego.

W 2004 roku ukazał się debiutancki album kapeli „One Day Remains”, który w samych tylko Stanach zyskał status Złotej Płyty i po wydaniu tego krążka zespół wyruszył na trasę koncertową po USA i Europie.

W 2007 roku wydana została druga płyta formacji „Blackbird”, z której pochodzą takie hity jak m.in. „Watch Over You” czy „Rise Today” i grupa intensywnie koncertowała na całym świecie, wydając rok później DVD „Live from Amsterdam”.

W 2009 roku Myles Kennedy rozpoczął współpracę ze Slashem, a pozostali członkowie AB zaangażowali się w nową płytę i trasę Creed, nie rezygnując jednak z działalności w Alter Bridge. W 2010 roku premierę miał trzeci studyjny krążek Amerykanów “AB III”, po którym formacja przez 2 lata intensywnie koncertowała na Starym Kontynencie oraz Stanach i nagrała kolejne koncertowe DVD “Live at Wembley”.

W 2012 roku członkowie zespołu skoncentrowali się na swoich innych projektach, ale już w kolejnym roku ukazał się kolejny w dorobku studyjny album, “Fortress”. Dyskografię zespołu zamyka krążek “The Last Hero” z października zeszłego roku, to właśnie w ramach promocji tego albumu zespół dał fenomenalny koncert w katowickim Spodku.


▸ Przeczytaj również: Czeka Cię festiwalowe lato 2017? Sprawdź, jakie aplikacje musisz mieć

Nowa płyta Alter Bridge

A już 8 września ukaże się nowe wydawnictwo, “Live At The O2 + Rarities”, zapis londyńskiego występu grupy z 24 listopada zeszłego roku, podczas którego formacja wykonała takie hity jak: “Show Me A Leader”, “Isolation” czy akustyczny “Watch Over You” oraz “Waters Rising” zaśpiewany przez Tremontiego, a na bonusowym dysku znalazły się m.in. unikatowe nagrania i kompozycje, które wcześniej dostępne były tylko w Japonii.

W swojej twórczości zespół miesza ze sobą elementy różnych rodzajów rocka i metalu, ale nawet najcięższe kompozycje przyprawione są sporą dawką melodii i niesamowitej energii, co najlepiej widoczne jest podczas koncertów grupy, za które formacja ta uwielbiana jest przez fanów jak i krytyków muzycznych.

Zespół doceniany jest również przez swoich kolegów po fachu, takich jak np. Slash, Eddie Van Halen, John Paul Jones czy Jimmy Page, którzy gościnnie pojawiali się na scenie podczas koncertów AB.

– Zdecydowanie jesteśmy kapelą koncertową. Dla nas właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Nagrywamy płyty, by potem móc grać je na żywo dla ludzi – mówi frontman, Myles Kennedy.

Alter Bridge w Polsce

20 października, klub Progresja, Warszawa
Bilety w cenie 150 zł właśnie trafiły do sprzedaży.

ZOBACZ TELEDYSK
ALTER BRIDGE – OPEN YOUR EYES

Tekst piosenki
Alter Bridge – Open Your Eyes
Looking back I clearly see
What it is that’s killing me
Through the eyes of one I know
I see a vision once let go
I had it all
Constantly it burdens me
Hard to trust and can’t believe
Lost the faith and lost the love
When the day is done
Will they open their eyes
And realize we are one
On and on we stand alone
Until our day has come
When they open their eyes
And realize we are one
I love the way I feel today
But how I know the sun will fade
Darker days seem to be
What will always live in me
But still I run
It’s hard to walk this path alone
Hard to know which way to go
Will I ever save this day
Will it ever change
Will they open their eyes
And realize we are one
Still today we carry on
I know our day will come
When they open their eyes
And realize we are one
Will they open their eyes
And realize we are one
(its hard to walk this path alone
hard to know which way to go)
Will they open their eyes
and realize we are one
(lost the faith and lost the love when the day is done)
Will they open their eyes
And realize we are one

R E K L A M A » zespoły weselne