Lato z Radiem w Pucku i Krynicy Morskiej (Cleo, Michał Szpak, Red Lips)

Lato z Radiem
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

W najbliższy weekend Lato z Radiem pojawi się nad morzem. Na koncertach w Pucku i Krynicy Morskiej zagrają m.in.: Cleo, Michał Szpak, Andrzej Piaseczny, Red Lips, Ira i Kombii.

Lato z Radiem już w najbliższy weekend pojawi się w Pucku i Krynicy Morskiej. Podczas obu koncertów niezwykłe magiczne widowisko zaprezentuje iluzjonista Maciej Pol.

Za sprawą kwartetu wokalno-rozrywkowego Szafa Gra nie zabraknie również dużej dawki dobrego humoru.

W sobotę 22 lipca w Pucku o wspaniałą atmosferę i wiele muzycznych emocji zadbają: Szafa Gra, Cleo Michał Szpak i gwiazda wieczoru – Andrzej Piaseczny.

Dzień później, w niedzielę 23 lipca, Lato z Radiem przeniesie się do Krynicy Morskiej gdzie na scenie pojawią się: Red Lips, Ira i zespół Kombii. O magiczną aurę obu imprez zadba najsłynniejszy polski iluzjonista – Maciej Pol.

Do studia plenerowego Radiowej Jedynki zaproszą Monika Tarka i Rober Kilen, którzy poprowadzą oba koncerty. Relacje zza kulis przeprowadzą dla słuchaczy Jedynki Sława Bieńczycka i Joanna Ficińska.

Dzień przed weekendowym koncertem Lata z Radiem, w piątek 21 lipca, Karolina Rożej z Radiowej Jedynki, w ramach wakacyjnej plenerowej popołudniówki „Lato z Przyrodą”, odwiedzi Słowiński Park Narodowy.

W programie będzie można usłyszeć m.in. o ruchomych wydmach, ptasim raju, latarni morskiej w Czołpinie, Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, legendzie Świętej Góry Kaszubów – Wzgórzu Rowokół, jeziorze Gardno i jego atrakcjach, rezerwacie Wyspa Kamienna, a także o pięknych plażach i bursztynie.


▸ Przeczytaj również: Ed Sheeran: Reżyser serialu „Gra o tron” broni wokalistę

Lato z Radiem 2017 koncerty

Lato z Radiem 2017 - kto wystąpi?

Lato z Radiem – Red Lips

Urodzinowy koncert Rudej w Stodole
fot. Robert Kryla / Wszelkie Prawa Zastrzeżone © MUZOTAKT.pl 2017

W 2013 roku szturmem podbili polskie stacje radiowe hitem „To Co Nam Było”. Gdy kolejne single „Czarne i Białe”, „Zanim Odejdziesz”, „Szanta” z debiutanckiego albumu osiągały czołowe notowania na listach przebojów, rzucili dotychczasową pracę, by zająć się wyłącznie muzyką. Liczba fanów rosła w tym czasie lawinowo, a wraz z nią popularność piosenek Red Lips. Na samym tylko YouTube liczba odtworzeń przekroczyła 60 000 000.

Zwieńczeniem fenomenalnego 2014 roku była nagroda TVP w postaci SUPERJEDYNKI, w kategorii: „Super Przebój” oraz „Złota Płyta” za album „To co nam było”.

Lata 2013-2016 to okres pracowity koncertowo, warto wspomnieć że Ruda (voc) rozpoczęła współpracę ze słynnym duetem Skawiński & Tkaczyk (KOMBII), gdzie podczas trasy MEGA TOUR wykonała piosenki z repertuaru O.N.A.

W projekcie wzięli udział Ewa Farna, Margaret, Agnieszka Chylińska, Małgorzata Ostrowska, Michał Szpak i Jan Borysewicz. Wokalistka pojawiła się również w solowym projekcie Jana Borysewicza (LADY PANK, JAN BO).

Ruda zadebiutowała jako prowadząca swój autorski program telewizyjny „Szalone Fabryki Polskiej Muzyki” w Telewizji Puls.

Rok 2017 dla RED LIPS to rok premier. Właśnie ukazał się drugi, studyjny album „Zmiana Planu”, na listach przebojów zagościł nowy hit “P.S.”, który w zaledwie kilka tygodni został odtworzony w serwisie YouTube ponad 3 000 000 razy i zdobył status „Złotego singla”. A teraz zespół wyruszył w trasę promującą najnowszy krążek startując w legendarnym, warszawskim klubie Stodoła.

Lato z Radiem – Cleo

Cleo

Wokalistka, autorka tekstów, malarka, projektantka – kobieta wielu talentów. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa YouTube’a i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej.

Od samego początku kształtowała swój wokal w kierunku muzyki: Soul, Gospel, R’n’B, Funk i Hip Hop. Zaczęło się od dziecięcej fascynacji takimi wielkimi divami światowej sceny, jak Aretha Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaka Khan, Lauryn Hill.

Odkryta przez Donatana wydała w 2013 roku singiel „My Słowianie” który stał się jednym z największych hitów radiowych. Wydana rok później płyta „HIPER/CHIMERA” która wyprodukował Donatan uzyskała status podwójnej platyny.

Cleo jest najpopularniejszą Polską wokalistką w sieci, jej profil facebookowy zgromadził ponad 1 440 000 fanów, a jej teledyski na YouTube wyświetlono ponad 150 milionów razy.

Andrzej Piaseczny na koncertach Lata z Radiem

Andrzej Piaseczny
fot. Marlena Bielińska © Wszelkie prawa zastrzeżone

Jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, cieszący się niesłabnącą popularnością od wielu lat. Laureat nagród publiczności, między innymi Telekamery 2010, SuperJedynek, Bursztynowego Słowika oraz wielu złotych, platynowych i multiplatynowych płyt.

Autor i wykonawca takich przebojów, jak: „Imię deszczu”, „Niecierpliwi”, „Prawie do nieba”, „Chodź, przytul, przebacz”, „Rysowane Tobie” czy „Śniadanie do łóżka”.

Płyta „Spis Rzeczy Ulubionych” autorstwa Andrzeja Piasecznego, skomponowana przez Seweryna Krajewskiego, była najchętniej kupowaną płytą 2010 roku. 23 stycznia 2012 miała swoją premierę jego płyta „To co dobre”, która okryła się platyną.

Niedługo później ukazała się wspólna wyjątkowa płyta Andrzeja Piasecznego oraz Seweryna Krajewskiego „Świąteczne piosenki” – w dniu premiery była już platynowa. Andrzej Piaseczny to również zwycięzca trzeciej edycji programu „Bitwa na głosy”.

IRA – Lato z Radiem

IRA
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

IRA to polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Pierwsza płyta zespołu – “IRA” – ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta “Mój dom”, a następnie “1993” i koncertowa “Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: “Nadzieja”, “Mój dom”, “Bierz mnie”, “Wiara”, czy “California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.

W drugiej połowie lat 90. zespół zmienił swoje oblicze, sięgając na płycie “Znamię” do nieco cięższych brzmień. W 1996 roku, po wydaniu płyty “Ogrody”, z zespołu odszedł gitarzysta i współzałożyciel, Kuba Płucisz, a kilka miesięcy później IRA zawiesiła działalność.

Po 7 latach przerwy grupa wróciła na scenę. Zespół ruszył w trasę koncertową pod hasłem: “IRA – Wracamy!”, która gromadząc rzesze fanów, utwierdziła grupę w słuszności tej decyzji. 12 sierpnia 2002 roku zespół wydał płytę “Tu i teraz”, przypominając się szerszej publiczności. W 2003 roku IRA obchodziła 15-lecie istnienia. Z tej okazji, w Amfiteatrze w Radomiu odbył się wielki koncert jubileuszowy, który zgromadził blisko 7000 fanów.

Rok 2003 przyniósł też zmiany personalne w szeregach zespołu. Do składu dołączyli gitarzyści Marcin Bracichowicz, Maciej Gładysz oraz Sebastian Piekarek.

29 marca 2004 roku ukazała się studyjna płyta “Ogień”, która po lżejszej “Tu i teraz”, jest zwrotem w stronę mocnego, gitarowego brzmienia i powrotem do muzycznych korzeni zespołu. W listopadzie ukazała się płyta “Live 15-lecie” w wersji digipack – CD+DVD, z zapisem jubileuszowego koncertu.

Wraz z początkiem roku 2005 zespół rozpoczął klubową trasę koncertową, która trwała do marca. Początek kwietnia to czas rozpoczęcia trasy plenerowej. 27 czerwca do składu dołączył gitarzysta Piotr Konca, który zastąpił Sebastiana Piekarka i Macieja Gładysza – gitarzystów, którzy wówczas wymiennie grali w zespole.
Rok 2006 IRA rozpoczęła koncertami dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Niepołomicach i Krakowie. W maju zespół wyruszył w letnią trasę koncertową.

14 października w krakowskim klubie Studio, odbył się koncert z okazji 18-stych urodzin IRA. Początek nowego roku, to czas pracy nad materiałem na nową płytę. W maju IRA rozpoczęła trasę plenerową, a 31 sierpnia ukazała się płyta “Londyn 08:15”, z której pochodzą piosenki takie jak “Trochę wolniej”, czy tytułowy “Londyn 08:15”.

8 lutego 2008 roku koncertem w Zakopanem, grupa zainaugurowała cykl koncertów “Żywiec na śniegu”. Lato upłynęło na koncertach plenerowych. Na przełomie 2008 i 2009 roku zarejestrowane zostały pierwsze partie na nową – dziewiątą studyjną płytę zespołu. 6 marca w Bielsku-Białej odbyła się inauguracja trasy “IRA AKUSTYCZNIE”, w ramach której zespół zaprezentował swoje największe przeboje w wersjach akustycznych.

7 maja IRA wyruszyła w trasę letnią. Premiera nowej płyty – krążka “9” odbyła się 30 października. Płyta odniosła spory sukces – w rozgłośniach radiowych można było usłyszeć aż 5 singli promujących album. 20 marca 2010 roku, koncertem w Poznaniu, zespół zainaugurował trasę ESKA ROCK TOUR – wspólną trasę IRA i zespołu Carrion.

Wraz z nadejściem maja grupa rozpoczęła serię koncertów plenerowych. Wrzesień przyniósł triumf na Festiwalu w Opolu. Zespół otrzymał aż trzy Superjedynki – w kategorii: Płyta rock, Zespół roku oraz za Najlepszy występ.

W roku 2012 IRA obchodziła 25-lecie działalności. Z tej okazji zespół wyruszył w urodzinową trasę klubową pod hasłem “IRA – 25 LAT!”, serwując swoim fanom utwory w nowych aranżacjach, jak i grając te dotychczas, niewykonywanie na koncertach.

Wraz z początkiem roku 2012 światło dzienne ujrzał też nowy singiel – utwór pt. “Taki sam”, zapowiadający nową płytę. W czerwcu pojawił się drugi singiel – piosenka  pt. “Szczęśliwa”. Od maja do września zespół grał trasę plenerową, natomiast w październiku  rozpoczęła się druga odsłona trasy jubileuszowej. W marcu 2013 roku ukazał się trzeci singiel zapowiadający nową płytę – utwór pt. “Uciekaj”.

Po blisko czterech latach od wydania krążka “9”, 16 kwietnia 2013 roku na rynku ukazało się dwupłytowe wydawnictwo zespołu – płyta „X”. Pierwszy krążek zawiera 10 premierowych utworów, a wśród nich dobrze już znane single “Taki sam”, “Szczęśliwa” oraz “Uciekaj”. Drugi krążek jest prawdziwym rarytasem dla wszystkich fanów i miłośników  zespołu. Nigdy dotąd muzycy nie nagrali swoich utworów w wersjach anglojęzycznych. Aż do tego momentu. Zespół postanowił nagrać w języku angielskim trzy piosenki: “Mój Bóg”, “Taki sam” i “Styks”.

Jako novum na drugiej płycie zamieszczone zostały też największe przeboje w nowych, niepublikowanych dotąd aranżacjach. Dodatkowym bonusem jest przepiękny blues zaśpiewany wspólnie z Patrycją Markowską.

Przedostatnie  wydawnictwo to “Ira Akustycznie Live DVD + CD” będące zapisem konceru, który odbył się w październiku 2014 w Klubie Wytwórnia w Łodzi. Legenda polskiej sceny rockowej tym razem pokazała swoje delikatniejsze i bardziej liryczne oblicze, wykonując nowe, akustyczne aranżacje swoich przebojów. Dzięki pomocy Jacka Piskorza, kierownika muzycznego koncertu, muzykom udało się złapać znakomity kontakt z sekcją smyczkową. Niecodzienności dodały brzmienia fortepianu elektrycznego, akordeonu oraz przeszkadzajek. Wydawnictwo uzyskało status złotej płyty.

W maju 2016 zespół wydał płytę “MY”, którą promują single “Powtarzaj to” oraz “Wymyśleni”.

R E K L A M A » zespoły weselne

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!