W najbliższą niedzielę 13 września w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi Lao Che – grupa, która wie jak zawojować „Listę Przebojów Programu Trzeciego”

Podczas koncertu w Trójce rockowy sekstet z Płocka wykona na żywo utwory między innymi ze swojej bestsellerowej płyty „Dzieciom”. – Choć tytuł naszego najnowszego krążka nawiązuje do Brzechwy i jego „Brzechwa dzieciom”, nie jest to wcale płyta dla dzieci. Raczej dla dorosłych dzieci, dla tych, którzy mają dzieci i dla wszystkich, którzy byli kiedyś dziećmi – mówił o płycie „Dzieciom” wokalista, tekściarz i gitarzysta Hubert „Spięty” Dobaczewski w trójkowej audycji „Program Alternatywny”.

Warto dodać, że na swoim szóstym studyjnym albumie grupa z Płocka prezentuje głęboką problematykę codzienności w tonie zatroskanym, z pewną dozą dydaktyzmu – co pozostaje w kontraście do warstwy muzycznej. – To najbardziej spontanicznie i żywiołowo stworzona płyta w naszym dorobku. Niektóre piosenki powstały w godzinę. Takie rzeczy się czasami dzieją – wyjaśniał Agnieszce Szydłowskiej obsługujący samplery Mariusz „Denat” Denst.

Produkcją płyty „Dzieciom” zajął się Piotr „Emade” Waglewski. Gościnnie w nagraniach udział wzięli Adam Milwiw-Baron i Karol Gola z grupy Pink Freud oraz Miłosz Pękala (m.in. Mitch & Mitch, Kwadrofonik). Album promowały single „Tu” i „Wojenka”. Oba dotarły do pierwszego miejsca na „Liście Przebojów Programu 3”. Aktualnie „Wojenka” – obecna na liście już od 18 tygodni – zajmuje trzecie miejsce w tym prestiżowym zestawieniu.

Transmisja występu Lao Che w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej na antenie Trójki w niedzielę 13 września od godz. 20.05.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!