Zespół The Gate, jedno z najciekawszych muzycznych odkryć tego roku, po chwili wakacyjnego oddechu powraca do koncertowania.

The Gate
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.

Formacja zdradza także, że rozpoczęła pracę nad następcą doskonale przyjętego albumu „Faceless” Pod koniec czerwca zakończyła się ponad trzymiesięczna trasa promująca ostatnią płytą grupy The Gate zatytułowaną „Faceless”. Już podczas bardzo udanego touru The Gate zaczęło tworzyć pierwsze kompozycje z myślą o nowym wydawnictwie. – Potrzebowaliśmy odrobiny odpoczynku po intensywnej trasie „Faceless Tour – mówi Maciej Hanusek, gitarzysta The Gate. – Spotykaliśmy się w tym czasie regularnie i rozwijaliśmy muzyczne pomysły, które zrodziły się na trasie. Myślę, że dziś jest dobry moment, by oficjalnie powiedzieć, że pracujemy nad nową płytą. Chcemy też wrócić do koncertowania, układamy jesienny kalendarz i już teraz zapraszam wszystkich nasze najbliższe wrześniowe koncerty – zachęca muzyk.

The Gate wystąpi 11.09. w Tarnowskich Górach, 18.09. w Rydułtowach i 25.09. w Tychach. Szczegóły koncertów można znaleźć na facebookowym profilu The Gate.

Debiutancki album „Faceless” zespołu The Gate został wydany pod koniec 2014 roku. Krążek promuje singiel do utworu „Android`s Lovesong” z gościnnym udziałem Anji Orthodox.

Zespół The Gate został założony w październiku 2012 roku. Progresywno rockową formację tworzą cztery różne charaktery, cztery różne zbiory doświadczeń nie tylko muzycznych, ale sięgających również teatru oraz sztuk wizualnych. The Gate ma ambitne podejście do tworzenia, zarówno pod względem brzmieniowym, tekstowym, jak i kompozycyjnym – jest to mieszanka rock’n’rolla i rock’a progresywnego z elementami jazzu, bluesa i muzyki klasycznej. Inspiracje zespołu to głównie muzyka lat `70 i `80, m.in. twórczość takich grup jak Queen, Pink Floyd, Rush, Yes. Pod koniec 2014 roku nakładem wydawnictwa Lynx Music raciborska grupa wydała swój debiutancki album „Faceless”. Album został sfinansowany społecznościowo, dzięki portalowi PolakPotrafi.pl. W pierwszej połowie 2015 roku rozpoczęła się kilkumiesięczna trasa koncertowa promująca najnowsze wydawnictwo The Gate. Aktualnie zespół skupia się na koncertowaniu i pracy nad nową płytą.

The Gate feat. Anja Orthodox – “Android’s Lovesong”

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!