David Gilmour: Fragment koncertu z Wrocławia na płycie “Live At Pompeii”

David Gilmour: Fragment koncertu z Wrocławia na płycie
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

David Gilmour ma miłą niespodziankę dla polskich fanów. Na koncertowym wydawnictwie “Live At Pompeii” wśród dodatków znajdzie się zapis występu byłego wokalisty Pink Floyd z Wrocławia.

7 i 8 lipca 2016 roku w legendarnym amfiteatrze w Pompejach wystąpił David Gilmour.

Artysta wrócił na scenę starożytnego obiektu u stóp wulkanu Wezuwiusz 45 lat po swoim pierwszym występie w tym miejscu, zarejestrowanym na filmie “Pink Floyd Live at Pompeii”.

Koncerty w ramach trasy “Rattle That Lock Tour” były pierwszym show z udziałem publiczności, jakie odbyły się w wybudowanym w 90 r p.n.e. rzymskim amfiteatrze, arenie walk gladiatorów do czasu wybuchu Wezuwiusza w 79 roku naszej ery.

– To magiczne miejsce. Powrót tutaj, zobaczenie tej sceny, było czymś przytłaczającym. To miejsce pełne duchów… – mówił o antycznej budowli, w której odbył się koncert David Gilmour.

29 września koncert w Pompejach ujrzy światło dzienne na serii specjalnych wydawnictw audio-wizualnych (CD, DVD, LP i BR). Nagranie, zarejestrowane w systemie 4K przez reżysera Gavina Eldera, zawierać będzie najlepsze momenty z obu występów.

Spektakularne widowisko pełne jest też niezwykłych efektów specjalnych, w tym laserów, efektów pirotechnicznych i wizualizacji wyświetlanych na okrągłym ekranie superpanoramicznym.


▸ Przeczytaj również: Wokalista Linkin Park nie żyje. Muzyk popełnił samobójstwo. Fani w szoku!

W specjalnym boksie “Live in Pompeii” (2 CD+2 Blu-Ray) znalazł się wybór utworów z koncertu we Wrocławiu, w tym wykonanie “The Girl In The Yellow Dress” z Leszkiem Możdżerem.

13 września w ponad 2 tysiącach kin na całym świecie odbędzie się specjalny pokaz filmu “Live In Pompeii” – w Polsce bilety na to wydarzenie można jeszcze zakupić pod adresem davidgilmourcinematickets.com i multikino.pl.

Ostatni album Anglika to “Rattle That Lock”, który miał premierę we wrześniu 2015 roku.

ZOBACZ ZWIASTUN FILMU
DAVID GILMOUR – LIVE AT POMPEII