Tori Amos wydaje nowy 2-płytowy album zatytułowany “The Light Princess”

Tori Amos
okładka nowej płyty Tori Amos

Musical Tori Amos i Samuela Adamsona The Light Princess nazwany „magicznym” przez brytyjski Independent, miał swoją premierę w National Theatre w Londynie na jesieni 2013 roku.

Prezentowany w gwiazdorskiej obsadzie musical doczekał się studyjnego nagrania: 2-płytowy album ukazuje w pełnym świetle wyjątkowy talent Tori Amos jako autorki piosenek. Zawiera także 2 bonusowe utwory w wykonaniu samej Tori. Skomponowana przez Tori Amos muzyka do piosenek ze słowami Samuela Adamsona na bazie opowiadania George’a MacDonalda podkreśla fabułę opowieści o młodej kobiecie stawiającej czoło swoim lękom. The Light Princess stanowi kolejny etap wielkiej kariery Tori Amos, określony przez The Huffington Post jako “wielki triumf”.

W tytułowej roli Althei występuje Rosalie Craig. “Grająca główną rolę Rosalie Craig to prawdziwa gwiazda” – The New York Times. Za tę kreację Craig otrzymała Evening Standard Award i nominację do Laurence Olivier Award. Na albumie możemy ją podziwiać razem z pozostałymi śpiewakami z pierwotnej obsady , takimi jak Nick Hendrix, Amy Booth-Steel, Kane Oliver Parry, Hal Fowler i Clive Rowe.

Producentem albumu jest Tori Amos, dyryguje Martin Lowe, a orkiestracja została dokonana przez wieloletniego współpracownika Tori Amos – Johna Philipa Shenale’a (w przypadku utworów wokalnych i niektórych numerów autorami opracowań są Amos i Lowe).

Tori Amos i Samuel Adamson wzięli na warsztat tę bajkę, która mówi o smutku, buncie i miłości. I stworzyli jedyny w swoim rodzaju musical, cieszący się uznaniem zarówno publiczności jak i krytyków.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!