David Bowie i Metallica w wykonaniu Motörhead (szczegóły nowej płyty)

David Bowie i Metallica w wykonaniu Motörhead (szczegóły nowej płyty)
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Po śmierci Lemmy’ego zespół Motörhead przestał istnieć, ale fani wciąż mogą liczyć na nowe wydawnictwa. Jedno z nich, zapowiadające się całkiem ciekawie, ukaże się po wakacjach.

David Bowie i Metallica w wykonaniu Motörhead! Mowa o zestawie przeróbek zatytułowanym “Under Cover”.

Składający się z 11 nagrań album trafi do sprzedaży 1 września. Na płycie usłyszymy interpretacje hitów z repertuaru takich wykonawców jak Sex Pistols (“God Save the Queen”), Judas Priest (“Breaking the Law”), Dio (“Starstruck”) czy Metallica (“Whiplash”).

Atrakcją wydawnictwa będzie niepublikowany cover “Heroes” Davida Bowiego, który Motörhead nagrali podczas sesji do albumu “Bad Magic” z 2015 roku. Numer nie trafił jednak na płytę. Zamiast tego usłyszeliśmy przeróbkę “Sympathy for the Devil” The Rolling Stones, która również znajdzie się na “Under Cover”.

– To taka wspaniała piosenka Bowiego, jedna z jego najlepszych – mówi gitarzysta Phil Campbell. – Przeliśmy samych siebie nagrywając ten numer i wiem, że Lemmy’emu podobała się nasza wersja.

Tymczasem poniżej można sprawdzić “God Save The Queen”.

Oto tracklista nowego krążka Motörhead:

1. Breaking the Law (Judas Priest) 2008
2. God Save the Queen (Sex Pistols) 2000
3. Heroes (David Bowie) 2015
4. Starstruck (Dio) 2014
5. Cat Scratch Fever (Ted Nugent) 1992
6. Jumpin’ Jack Flash (The Rolling Stones) 2001
7. Sympathy for the Devil (The Rolling Stones) 2015
8. Hellraiser (Ozzy Osbourne) 1992
9. Rockaway Beach (Ramones) 2002
10. Shoot ‘Em Down (Twisted Sister) 2001
11. Whiplash (Metallica) 2005

▸ Przeczytaj również: Justin Bieber odwołał trasę Purpose World Tour! Dlaczego?

W maju 2016 roku ukazały się koncertowe wydawnictwa Motörhead “Clean Your Clock” dokumentujące ostatnią trasę kapeli, a dokładnie występy w Monachium. Studyjny dorobek bandu zamyka wydana w sierpniu płyta “Bad Magic”.

Wokalista grupy, Lemmy Kilmister, zmarł 28 grudnia 2015 roku w Los Angeles w wyniku zaburzeń rytmu i niewydolności serca oraz nowotworu prostaty. Miał 70 lat. Został pochowany 9 stycznia 2016 roku na cmentarzu Forest Lawn Memorial Park w Hollywood. W nabożeństwie transmitowanym w serwisie YouTube wzięli udział m.in. Robert Trujillo, Dave Grohl i Rob Halford.

Śmierć Kilmistera spotkała się ze znacznym odzewem środowiska muzycznego. Kondolencje i wyrazy szacunku złożyli m.in. basista Nikki Sixx – członek Mötley Crüe, Dave Mustaine – lider Megadeth, perkusista Mike Portnoy – były perkusista grupy Dream Theater, Billy Idol, Ozzy Osbourne, King Diamond, Tom Morello – gitarzysta Rage Against the Machine oraz David Coverdale – wokalista Whitesnake.

24 sierpnia 2016 roku w West Hollywood w Kalifornii przed klubem Rainbow Bar & Grill został odsłonięty pomnik muzyka.

POSŁUCHAJ KAWAŁKA
MOTORHEAD – GOD SAVE THE QUEEN

R E K L A M A » zespoły weselne

Zobacz także

Nie przegap

loading...
loading...