Anita Lipnicka i Fismoll uciekają z miasta (zobacz nowy teledysk)

– Żyjemy za szybko, zbyt mechanicznie – mówi Anita Lipnicka przy okazji premiery najnowszego teledysku. – Spalamy się, zatapiamy w betonie. Gubimy siebie w wyścigu o nic w otoczeniu wielkomiejskich scenografii. Czas się zatrzymać. Czas wrócić do źródeł.

Anita Lipnicka i Fismoll uciekają z miasta! Klip powstał do singla “Z miasta”, a został zrealizowany w przepięknych okolicach Zajezierza Śląskiego, w Górach Sowich. Wyreżyserował go Jędrzej Guzik, za zdjęcia odpowiedzialny jest Arkadiusz Glensk (Fismoll).

Numer “Z miasta” sygnowany jest Anita Lipnicka & The Hats i zapowiada nadchodzący longplay wokalistki.

– Mimo, że płyta ukaże się dopiero w listopadzie, zależało mi aby ta piosenka zaistniała już teraz, w lecie – mówi Anita Lipnicka.

– Jest na nią idealny czas i pora, bo mowa o pragnieniu wyrwania się z cywilizacji, o songu ku czci natury, poczuciu swobody i wolności, jakie daje nam obcowanie z przyrodą. Żyjemy za szybko, zbyt mechanicznie. Spalamy się, zatapiamy w betonie, gubimy siebie w wyścigu o nic w otoczeniu wielkomiejskich scenografii. Czas się zatrzymać. Czas wrócić do źródeł.

– Po raz pierwszy od wielu lat nagrywam płytę w Polsce, bez udziału muzyków sesyjnych – mówi o nadchodzącym dziele Lipnicka. – To, co się na niej wydarzy, jest wynikiem pracy zespołowej, z grupą tych samych ludzi, z którymi od ponad dwóch lat występuję na scenie.

The Hats tworzą: Bartosz Niebielecki – bębny, Kamil Pełka – bas, Piotr Świętoniowski – instrumenty klawiszowe oraz Bartek Miarka – gitary.

▸ Przeczytaj również: Katy Perry – Najnowszy album „Witness” Numer 1 na liście Billboard!

– Cóż, wydaje mi się, że zatoczyłam pewne koło – dodaje. – Zaczynałam jako wokalistka popowego zespołu w latach 90.. Otarłam się o alternatywę śpiewając ponad 10 lat w duecie z Johnem Porterem. Na swoich ostatnich solowych albumach byłam poetycka i zadumana. To były płyty niebieskie. Przyszła pora na kolor zielony! Afirmację życia, celebrację prostoty bycia tu i teraz.

Anita Lipnicka obecna jest na scenie od ponad 20 lat. Zaczynała jako wokalistka zespołu Varius Manx, z którym nagrała dwa albumy “Emu” (1994) i “Elf” (1995) oraz takie przeboje jak “Zanim zrozumiesz”, “Piosenka księżycowa” czy “Zabij mnie”. Solo zadebiutowała multiplatynową płytą “Wszystko się może zdarzyć” promowaną tytułowym singlem. Po kilku latach samodzielnych działań związała się – artystycznie i prywatnie – z Johnem Porterem. Ich wspólny longplay “Nieprzyzwoite piosenki” (2003) pokrył się platyną. Łącznie wszystkie płyty Lipnickiej rozeszły się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Studyjną dyskografię gwiazdy zamyka krążek “Vena Amoris” z października 2013 roku.

ZOBACZ TELEDYSK
ANITA LIPNICKA & THE HATS – Z MIASTA

Tekst piosenki
Anita Lipnicka, The Hats – Z miasta
Kochanie zabierz z miasta mnie
Nad wodę gdzieś, do lasu wywiedź
Potykam się o własny cień
Bo myśli swoich już nie słyszę
Huk maszyn wszędzie radio gra
Piosenki, których nie rozumiem
Kochanie zabierz z miasta mnie
Ja w mieście żyć już nie umiem
Kochanie zabierz z miasta mnie
Na łąki wieś gdzieś, wonne rosy
We mchu mnie połóż, w ciszy drzew
Wplataj liście w moje włosy
Zasyp w głowie zgiełk i szum skrzydłami pszczół
Płatkami kwiatów
Kochanie zabierz z miasta mnie
Umieram tutaj
Ocal
Ratuj!
Pomocy
Alert czerwony
Nie chcę biec
Nie chcę biec
Pomocy
Wołam
Zatrzymaj, zatrzymaj mnie
Kochanie zabierz z miasta nas
Nim miłość miedzy nami skona
Rozbijmy zegar póki czas
Wyłączmy dzwonki w telefonach
Nad wodę, gdzieś do lasu wiesz
Gdzie gwiazdy nocą świeca na niebie
Kochanie zabierz z miasta mnie
Przypomnij mi kim jestem
Pomocy
Alert czerwony
Nie chcę biec
Nie chcę biec
Pomocy
Wołam
Zatrzymaj, trzymaj mnie
Trzymaj mnie
Trzymaj mnie
Trzymaj mnie
Trzymaj mnie
Trzymaj mnie
Trzymaj mnie

R E K L A M A » zespoły weselne