Gregg Allman: Pośmiertny singiel “My Only True Friend” i nowy album

Gregg Allman Pośmiertny singiel
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Do sieci trafiła nowa piosenka Gregg Allman, której premiery artysta niestety nie dożył.

Gregg Allman, wokalista i autor piosenek znany z The Allman Brothers Band, zmarł pod koniec maja 2017 roku w wieku 69 lat.

Nowy utwór nosi tytuł “My Only True Friend” i zapowiada pośmiertny album rockowego muzyka, “Southern Blood”. Longplay ukaże się 8 września. Nad dziełem Allman pracował z producentem, Donem Wasem.

Muzyk założył The Allman Brothers razem z bratem Duane’em w 1969. Ich imienny debiut ukazał się rok później. W 1971 wydali koncertowy zestaw “At Fillmore East”, który okazał się dużym sukcesem. Trzy miesiące później, Duane zmarł w wypadku motocyklowym. Greg po śmierci brata kontynuował działalność z The Allman Brother Band. Zespół rozpadł się w 1976. Później jednak kilka razy wznawiał działalność. Ostatni koncert zagrali w 2014 roku.

▸ Przeczytaj również: Katy Perry – Najnowszy album „Witness” Numer 1 na liście Billboard!

Gregg Allman z powodzeniem prowadził solową karierę, począwszy od wydanej w 1973 roku płyty “Laid Back”. W 1975 roku ożenił się z Cher. Doczekali się syna i w 1977 wydali razem album “Two the Hard Way”. Rozwiedli się rok później. W 2012 Greg wydał swoje wspomnienia, “My Cross to Bear”.

POSŁUCHAJ SINGLA
GREG ALLMAN – MY ONLY FRIEND

R E K L A M A » zespoły weselne