Arrested Development na dwóch koncertach w Polsce (daty, miejsca)

Arrested Development na dwóch koncertach w Polsce (daty, miejsca, bilety)
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

28 października w klubie B90 w Gdańsku i dzień później w warszawskiej Progresji wystąpi zespół Arrested Development. Hiphopowa ekipa z Atlanty przyjedzie do Polski w ramach trasy z okazji 25-lecia działalności.

To Arrested Development wyznaczali trendy w muzyce hiphopowej w latach 90. Od 1991 roku wiernie i konsekwentnie reprezentują swoją unikatową mieszankę dźwięków na całym świecie.

Arrested Development zaprezentował zupełnie odmienny, odwrócony o 180 stopni styl – bez wulgarnych tekstów, w których główne role odgrywają prostytutki, narkotyki i imprezy z AK-47 w tle. Nic więc dziwnego, że od razu do zespołu przyklejona została etykietka grupy reprezentującej tak zwany alternatywny, antygangsterski rap.

Hit “Mr. Wendal” zwrócił uwagę na problem bezdomnych, a połowa wpływów z tytułu praw autorskich tej piosenki została przekazana na National Coalition of the Homeless. Ich taneczny “People Everyday” dotyczy problemu ignorancji i braku świadomości, jest hołdem dla legendarnej grupy soulowo funkowej Sly & the Family Stone.

▸ Przeczytaj również: Wyczerpany Justin Bieber przeprasza za odwołaną trasę!

Pomimo że tematyka ich tekstów skupia się głównie na problemach czarnoskórych, znajdują swoich fanów we wszystkich środowiskach. Na koncie mają dwie nagrody Grammy i 4-krotną platynę.

W 1996 roku zespół oficjalnie zakończył swoją działalność, a na ich powrót musieliśmy czekać do 2000 roku.

Od samego początku Arrested Development zawsze był zgranym kolektywem, jedną, wielką rodziną.

Obecni członkowie to Speech, 1 Love, Tasha LaRae, Fareedah Aleem, Za’ i JJ Boogie. Na przestrzeni lat w zespole występowali również Montsho Eshe, Headliner, Aerle Taree, Rasa Don, DJ Kemit, Nadirah Shakoor, Nicha Hilliard, Kennedy, TallBoy & Ajile. AD na scenie i w studio gościli różnych artystów, np.: Dionne Farris, Laurnea, Paulette, Caron Wheeler, Toni (cat) & Foley (Miles Davis).

Ceny biletów:
119 zł – Early Entrance
99 zł – normalny

POSŁUCHAJ SINGLA
ARRESTED DEVELOPMENT – PEOPLE EVERYDAY

R E K L A M A » zespoły weselne