SCYLLA powraca z drugą płytą!

fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.

Szczeciński zespół SCYLLA, jeden z najbardziej obiecujących przedstawicieli nowoczesnego metalu, wydaje drugą płytę zatytułowaną “THE YEAR OF THE VOID”

Następca wydanej niecałe 3 lat temu “Pestilence, War, Famine And Death” zaskakuje brzmieniem, oraz urozmaiceniem kompozycji. Jest to rozwinięcie stylu grupy, której siłą jest niezmienny skład, z każdym koncertem coraz bardziej scementowany i działający jak jeden organizm.

Ciężar wymieszany w odpowiednich proporcjach z niepokojącą elektroniką, oraz agresywny śpiew, przeplatany łagodniejszymi fragmentami, powinny przypaść do gustu nawet najbardziej wybrednym słuchaczom.

„Wyobraźcie sobie ogromną skałę , masywną i poszarpaną na środku oceanu bylejakości. Właśnie o nią rozbiją się wasze wyobrażenia o nowoczesnym metalu . Ta skała to nowa SCYLLA. Jeżeli szukacie świeżości w muzyce metalowej to ta płyta jest dla Was” – komentuje zespół.

POSŁUCHAJ SINGLA
SCYLLA – REBIRTH

Całość uzupełnia oprawa graficzna idealnie dobrana do muzycznego klimatu, a w środku 12 własnych kompozycji, oraz cover Nine Inch Nails, do którego powstaje teledysk. Wszystkie numery nagrane zostały w domowym studio Waldemara Jędruszaka, (gitara), który też zmiksował i zmasterował całość. Waldek jako główny kompozytor czuwał również nad projektem okładki i digipaka. Płyta ukażę się na początku października i będzie promowana licznymi koncertami.

Pierwszy koncert promujący nowy album odbędzie się 10 października w klubie Słowianin w Szczecinie, kolejny 30 października w Centrum Kultury w Koszalinie.

Tracklista płyty:
1. REBIRTH
2. TIME TO RUN
3. GRAVEYARD
4. SHADOW OF A MAN
5. FAREWELL
7. SHACKLED
8. LET’S HAVE A SHOT
9. THE FINAL RECKONING
10. CONFRONTER
11. TAKE THE HELM
12. WHAT MAKES US HUMAN
13. HEAD LIKE A HOLE (NINE INCH NAILS cover)

scylla
okładka nowej płyty Scylla

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies


Zobacz także


Nie przegap

loading...
loading...