Katowice Music Colours Festival 2017: Eric Gales pierwszą gwiazdą!

Katowice Music Colours Festival 2017: Eric Gales pierwszą gwiazdą!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

14 października odbędzie się pierwsza edycja Katowice Music Colours Festival. Gwiazdą pierwszej edycji Katowice Music Colours Festival będzie znakomity gitarzysta Eric Gales. Artysta wystąpi w sali koncertowej Międzynarodowego Centrum Kongresowego.

Eric Gales wystąpi na Katowice Music Colours Festival!

– Festiwal będzie miał charakter jazzowo -gitarowy. Oprócz Erika Galesa, na scenie pojawią się również polscy wykonawcy. Nastawiamy się na improwizacje najwyższego lotu – podkreśla Grzegorz Kapołka, dyrektor artystyczny nowego przedsięwzięcia.

Eric Gales często porównywany jest do legendarnego Jimiego Hendriksa.

Ma na to wpływ styl gry na gitarze: Gales również gra lewą ręką na instrumencie dla praworęcznych muzyków.

Na długiej liście muzycznych inspiracji Amerykanina znajdują się także między innymi: Stevie Ray Vaughan, Eric Johnson, Joe Bonamassa, Albert King oraz B.B. King. Muzyk przyjedzie do Polski w ramach trasy promocyjnej wydanego w tym roku albumu “Middle of The Road”.

▸ Przeczytaj również: Wyczerpany Justin Bieber przeprasza za odwołaną trasę!

To 18. produkcja w jego dyskografii (nie licząc gościnnych sesji i płyt z gatunku “tribute”, na których chętnie się udziela). Byłaby ona zapewne jeszcze bogatsza, gdyby nie problemy osobiste, jakie dopadły Galesa po sukcesach odniesionych w latach dziewięćdziesiątych. Jego burzliwy życiorys jest niemal gotowym scenariuszem na pasjonujący film.

Katowice Music Colours Festival 2017: Eric Gales pierwszą gwiazdą!

Pełny skład wykonawców już wkrótce. Sprzedaż biletów ruszy na początku sierpnia.

R E K L A M A » zespoły weselne