Hakerzy ukradli z HBO premierowe odcinki czołowych seriali telewizyjnych

Hakerzy ukradli z HBO premierowe odcinki czołowych seriali telewizyjnych
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Zatrudniona przez HBO firma IP Echelon (specjalizująca się w bezpieczeństwie) ujawniła, że hakerzy ukradli tysiące wewnętrznych dokumentów telewizji: umów, obrazów, filmów i dźwięków.

Obecnie trwają starania, żeby żaden ze skradzionych dokumentów nie pojawił się w wynikach wyszukiwania Google. Rzecznik HBO nie komentuje sprawy ze względu na toczące się śledztwo.

Sprawa ujrzała światło dzienne na początku tygodnia, gdy hakerzy skontaktowali się z wybranymi mediami i ujawnili, że wykradli odcinki niektórych z seriali HBO (m.in. “Graczy” z udziałem Dwayne’a Johnsona) oraz scenariusz nadchodzącego odcinka “Gry o tron”.

Włamywacze twierdzą, że ukradli 1,5 terabajtów danych z HBO, w tym informacji o pracownikach, strukturze korporacji i wielu innych.

▸ Przeczytaj również: Wyczerpany Justin Bieber przeprasza za odwołaną trasę!

Nie jest to pierwszy atak hakerów na filmowo-telewizyjnego potentata. Przypomnijmy, że w 2014 roku bardzo głośno było o ataku na korporację Sony Pictures. Hakerzy wypuścili do sieci tysiące dokumentów firmy, w tym scenariusze, ale i treści wiadomości mailowych.

R E K L A M A » zespoły weselne