“Dom” to drugi singiel zapowiadający płytę zespołu OCN

“O chwilach w których godzinami drenowałem wzrokiem horyzont. O ucieczkach w poszukiwaniu samego siebie i o przytłaczającym zagubieniu. Najprościej i w sposób bezwarunkowo szczery. Ciężko to wszystko było oddać słowem, jeszcze ciężej muzyką a co dopiero obrazem. Dlatego musieliśmy udać się na skraj Świata. Tylko tam to mogło się jakoś zlepić w całość. Zlepiło się.” – opowiada utworze Maciej Wasio, lider zespołu.

Na potrzeby klipu, zespół udał się aż na północny kraniec Danii. Przestrzenie i surowość Morza Północnego stworzyły tło zarówno do piosenki „Dom” jak i całej wizualnej strony płyty „Demon i karzeł”, której premiera odbędzie się 25 września 2015 r.

Zespół OCN powstał w 2012 roku na fundamentach formacji Ocean. Pierwszy album grupy – “Waterfall”, wyprodukował laureat Grammy, Vance Powell (min. The White Stripes, The Raconteurs, Kings Of Leon, The Dead Weather).

Tytułowy utwór z płyty dotarł na pierwsze miejsca rockowych list przebojów a kolejny singiel, “The First Cut” szybko powtórzył wynik poprzednika. Promując płytę, OCN pojawił się zarówno na festiwalach zagranicznych ( min. Reeperbahn Festival w Hamburgu czy Sziget Festival w Budapeszcie), jak i na najważniejszych festiwalach polskich (min. Jarocin Festiwal, Union of Rock Festival w Węgorzewie, Ursynalia Festival, Orange Warsaw Festival).

Obecnie OCN tworzą:
Maciek Wasio – wokal, gitara
Michał Kaleciński – bas, wokal
Radek Owczarz – bębny

ZOBACZ TELEDYSK
OCN – DOM

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!