James Cameron po 20 latach nakręci nowy film Titanic 2?!

James Cameron po 20 latach nakręci Titanic 2?!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

James Cameron przymierza się do nowej trylogii “Terminatora”, kręci sequele “Avatra”, a także wraca do swego innego dzieła – “Titanica”. W tym przypadku chodzi o dokument.

Reżyser – James Cameron realizuje produkcję “Titanic: 20th Anniversary” ukazującą kulisy powstania epickiej opowieści. Premiera planowana jest na grudzień 2017 roku na kanale National Geographic.

W obrazie z pomocą nowoczesnych technologii zbadane zostaną niektóre decyzje, które podejmował reżyser podczas prac nad dziełem. Ponadto twórcy odwiedzą znajdującą się w Bibliotece Ronalda Reagana wystawę poświęconą “Titanicowi”.

– Kiedy pisałem scenariusz i reżyserowałem ten film, chciałem, żeby każdy detal był zgodny z rzeczywistością – przyznał Cameron.

“Titanic” z 1977 roku pozostał najbardziej dochodowym filmem do czasu “Avatara”, także w reżyserii Jamesa Camerona, z 2009 roku.

Dzieło z Leonardo DiCaprio i Kate Winslet w rolach głównych otrzymało 14 nominacjo do Oscara (tyle co w tym roku “La La Land” oraz “Wszystko o Ewie” z 1950 roku). Produkcja zdobyła 11 nagród Akademii Filmowej.

▸ Przeczytaj również: Wyczerpany Justin Bieber przeprasza za odwołaną trasę!

R E K L A M A » zespoły weselne