Mjut – nowe lyrics video “Wszyscy ludzie i Ja”

mjut
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zespół Mjut opublikował nowy lyrics klip, który promuje singiel zatytułowany “Wszyscy ludzie i Ja”

Piosenka zapowiada album “9”, którego premiera zaplanowana jest na 25 września br. Płyta została wyprodukowana przez Krystiana Wołowskiego i Adama Hryniewickiego, znanych z grupy Dick4Dick.

Autorką ilustracji wideo jest trójmiejska artystka Dominika “Śliwka” Cierplikowska, odpowiedzialna również za oprawę graficzną płyty.

Trójmiejski Mjut pochodzi z Działdowa, z którego wyruszył nad morze w poszukiwaniu wyzwań i inspiracji. Grupa zadebiutowała w 2007 r. piosenką „Do końca wszystkiego”, którą Piotr Kaczkowski umieścił na swojej składance „minimax pl 4”. Kolejnym dużym krokiem było nagranie pierwszej płyty – „Akcja ratowania ślimaków” (2011) przyniosła duszne i mroczne dźwięki, trochę melodii i kilka opowieści o zmaganiach młodości ze światem. Płyta spotkała się z życzliwym przyjęciem publiczności i krytyków, którzy podkreślali dojrzałe łączenie różnych muzycznych światów i urzekający klimat całości. Mjut zagościł również na jubileuszowym wydawnictwie zespołu happysad „Zadyszka” (2011), na które przygotował autorską wersję piosenki „Łydka”.

Nowy materiał, którego zapowiedzią jest singiel „Tyle, ile chcę” przekonuje, że Mjutowcy postanowili nieco bardziej zaufać melodiom i spróbować swoich sił w klasycznej formule piosenkowej. Nie przerażają ich refreny, ale wciąż kuszą nieoczywiste rozwiązania.

Obecny skład grupy:
Patryk Kienast – wokal, gitara, klawisze
Marcin Świątek – gitar
Marcin “Kejsi” Blicharz – bas
Przemysław Kędzierski – perkusja

ZOBACZ LYRICS VIDEO
MJUT – WSZYSCY LUDZIE I JA