Metallica: Ojciec Cliffa Burtona przekazuje tantiemy na szczytny cel!

Metallica: Ojciec Cliffa Burtona przekazuje tantiemy na szczytny cel!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Ojciec tragicznie zmarłego basisty z zespołu Metallica, Cliffa Burtona, regularnie uczestniczy w koncertach zespołu, w którym grał jego syn. Ostatnio też przekazał pieniądze z tantiem na edukację.

Choć Ray Burton ma 92 lat nadal pojawia się na występach zespołu Metallica. Tata Cliffa wziął udział już w kilku koncertach tegorocznej trasy kapeli. Starszy pan chętnie pozuje do zdjęć zarówno z muzykami, jak i fanami.

Pan Burton wystąpił też w podcaście Alphabetallica, podczas którego powiedział, że zdecydował się przekazać pieniądze z tantiem syna, by ufundować muzyczne stypendium imienia Cliffa Burtona w szkole Castro Valley High School, do której uczęszczał basista.

Cliff Burton zmarł w wypadku samochodowym 27 września 1986 roku. Miał 24 lata.

W ciągu trwającej od 1981 roku kariery Metallica sprzedała 150 milionów płyt na całym świecie.

Kapela zagra w Polsce w ramach promocji wydanego w listopadzie 2016 roku albumu “Hardwired… To Self-Destruct”. Koncert odbędzie się 28 kwietnia 2018 w Tauron Arenie Kraków. Biletów już nie ma.

▸ Przeczytaj również: Wyczerpany Justin Bieber przeprasza za odwołaną trasę!

ZOBACZ ZDJĘCIA
METALLICA – TATA BASISTY – CLIFF BURTON

https://twitter.com/DrNixRiedel/status/894593276845490177

R E K L A M A » zespoły weselne

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!