Morten Tyldum kręci z braćmi Russo film o uchodźcach “Exit West”

Morten Tyldum kręci z braćmi Russo film o uchodźcach
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Bracia Joe i Anthony Russo chcą wyprodukować kinową ekranizację powieści “Exit West”. Reżyserią zajął się  Morten Tyldum (“Gra tajemnic”).

Wygląda na to, że bracia Joe i Anthony Russo, którzy zasłynęli dzięki reżyserii filmów o Avengerach, mają również inne ambicje. Twórcy – tym razem jako producenci – chcą przygotować film o emigracji i kryzysie uchodźczym. To właśnie tematy, które – obok miłości – porusza książka “Exit West” pióra pakistańskiego pisarza Mohsina Hamida (znanego w Polsce dzięki takim tytułom, jak “Uznany za fundamentalistę” czy “Jak ćma do płomienia”).

Głównymi bohaterami opowieści są Saeed i Nadia, urzędnicy, którzy pracują w bliżej nieokreślonym mieście pełnym uchodźców. Literat nie określa nawet państwa, w którym akcja się rozgrywa. Miasto przechodzi szereg transformacji i przemian. Pewnego dnia wyłączony zostaje prąd. Bohaterowie muszą uciekać przez tajemnicze drzwi, które prowadzą ich do różnych miejsc na całym świecie. W ten sposób trafiają m.in. do Grecji, Londynu i Kalifornii.

Przypomnijmy, że na 2018 rok bracia Russo planują premierę wyreżyserowanej przez siebie superprodukcji “Avengers: Infinity War”.

Po “Grze tajemnic” urodzony w Norwegii Morten Tyldum pracował nad filmem “Pasażerowie” oraz serialem “Jack Ryan”.

▸ Przeczytaj również: Bryson Tiller, następca Drake’a i SZA w Polsce (data, miejsce, bilety)

R E K L A M A » zespoły weselne

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Zobacz także

Nie przegap

loading...
loading...