MUZOTAKTNEWSYMuzykaDaughter w świecie gier - Life Is Strange: Before The Storm™

Daughter w świecie gier – Life Is Strange: Before The Storm™
D

REKLAMA
REKLAMA

Na 1 września indiefolkowa formacja Daughter zapowiedziała cyfrowy album z muzyką, którą przygotował we współpracy na potrzeby gry „Life Is Strange: Before The Storm”.

W grze znalazły się także trzy starsze utwory Daughter. Album ze ścieżką dźwiękową do „Life Is Strange: Before The Storm”, będzie zatytułowany „Music From Before The Storm”.

„Before The Storm” jest prequelem niezwykle popularnej gry „Life Is Strange”, która w 2015 roku zdobyła nagrodę BAFTA. – Jesteśmy bardzo dumni z tego, że mogliśmy skomponować muzykę do „Life Is Strange: Before the Storm – mówi Elena Tonra, wokalistka Daughter.

REKLAMA

– To była nasza pierwsza okazja do stworzenia własnej ścieżki dźwiękowej i czuliśmy się wyróżnieni, mogąc pracować z tym zespołem. Zakochaliśmy się w tej historii od pierwszego przeczytania. Jej główną bohaterką jest postać kobiety, która jest inteligentna, czuła i jednocześnie silna. Sama postać była bardzo inspirująca do tworzenia dźwiękowych pejzaży. To była czysta przyjemność.

– Mamy nadzieję, że zarówno gracze, jak i osoby nie grające, będą mogli tak samo cieszyć się tymi dźwiękami – dodaje jeden z członków zespołu, Igor Haefeli.

Oficjalna premiera gry miała miejsce w czerwcu podczas Xbox E3 Briefing. „Music From Before The Storm” promuje utwór „Burn It Down”, z którym można zapoznać się poniżej.

Daughter to indiefolkowy zespół z Londynu. Na koncie mają dwa albumy – „If You Leave” (2013) i „Not to Disappear” (2016).

▸ Przeczytaj również: Bryson Tiller, następca Drake’a i SZA w Polsce (data, miejsce, bilety)

R E K L A M A » zespoły weselne

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA