Daughter w świecie gier – Life Is Strange: Before The Storm™

Daughter w świecie gier - Life Is Strange: Before The Storm™
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Na 1 września indiefolkowa formacja Daughter zapowiedziała cyfrowy album z muzyką, którą przygotował we współpracy na potrzeby gry “Life Is Strange: Before The Storm”.

W grze znalazły się także trzy starsze utwory Daughter. Album ze ścieżką dźwiękową do “Life Is Strange: Before The Storm”, będzie zatytułowany “Music From Before The Storm”.

“Before The Storm” jest prequelem niezwykle popularnej gry “Life Is Strange”, która w 2015 roku zdobyła nagrodę BAFTA. – Jesteśmy bardzo dumni z tego, że mogliśmy skomponować muzykę do “Life Is Strange: Before the Storm – mówi Elena Tonra, wokalistka Daughter.

– To była nasza pierwsza okazja do stworzenia własnej ścieżki dźwiękowej i czuliśmy się wyróżnieni, mogąc pracować z tym zespołem. Zakochaliśmy się w tej historii od pierwszego przeczytania. Jej główną bohaterką jest postać kobiety, która jest inteligentna, czuła i jednocześnie silna. Sama postać była bardzo inspirująca do tworzenia dźwiękowych pejzaży. To była czysta przyjemność.

– Mamy nadzieję, że zarówno gracze, jak i osoby nie grające, będą mogli tak samo cieszyć się tymi dźwiękami – dodaje jeden z członków zespołu, Igor Haefeli.

Oficjalna premiera gry miała miejsce w czerwcu podczas Xbox E3 Briefing. “Music From Before The Storm” promuje utwór “Burn It Down”, z którym można zapoznać się poniżej.

Daughter to indiefolkowy zespół z Londynu. Na koncie mają dwa albumy – “If You Leave” (2013) i “Not to Disappear” (2016).

▸ Przeczytaj również: Bryson Tiller, następca Drake’a i SZA w Polsce (data, miejsce, bilety)

R E K L A M A » zespoły weselne

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!