Maria Callas live – czyli zremasterowane nagrania z lat: 1949-1964

Maria Callas live – czyli zremasterowane nagrania z lat: 1949-1964
fot. Tully Potter © Wszelkie prawa zastrzeżone

Warner Classics upamiętnia 40 rocznicę śmierci Maria Callas – diwy wszechczasów – zestawem płyt z nagraniami jej występów na żywo.

Czterdzieści lat temu, 16 września 1977 w Paryżu roku zmarła Maria Callas, grecka śpiewaczka operowa miała wówczas zaledwie 53 lata. Uważa się ją za primadonnę stulecia, gdyż w oczach kolejnych pokoleń zmieniła oblicze opery.

Jej legenda nigdy nie wyblakła – pozostaje najlepszą śpiewaczką, niezrównaną diwą, ikoną stylu i elegancji, której prywatne życie było równie dramatyczne jak bohaterek, które tak ekspresyjnie przedstawiła na scenie.

Upamiętniając 40. rocznicę jej śmierci, Warner Classics prezentuje Maria Callas Live: Remastered Edition: luksusowo wydany box zawierający 42 płyty CD (dostępny także jako cyfrowy plik do pobrania oraz w mediach streamingowych).

W zestawie znajdziemy zarówno nagrania ze spektakli operowych, jak i recitale wybitnej sopranistki, a także dwanaście wykreowanych przez nią na scenie niezapomnianych ról, jakie stworzyła, a których nigdy nie nagrała w studio.

W ostatnim czasie w Studio Art & Son w Paryżu zremasterowano dwadzieścia kompletnych oper i pięć recitali, które nagrano na Blu-Ray, przy zachowaniu najwyższej jakości materiałów źródłowych – pochodzących z oryginalnych analogowych taśm i przy użyciu najnowocześniejszej technologii.

Seria zachwyca przede wszystkim pięknem i artyzmem Marii Callas. Sopranistka po dziś dzień przykuwa uwagę melomanów na całym świecie swoimi żywymi i pełnymi pasji interpretacjami zarejestrowanymi na najbardziej prestiżowych scenach operowych i salach koncertowych świata, w których legenda Marii Callas się tworzyła.

Dzięki precyzyjnemu remasteringowi słuchacze będą mogli usłyszeć te spektakle w jakości lepszej niż kiedykolwiek przedtem. Wiele nagrań odnowiono, aby uzyskać niespotykaną czystość i zarazem autentyczność brzmienia. W najlepiej zachowanych słychać potężną siłę głosu Callas, w całej jego okazałości, tak jakbyśmy naprawdę uczestniczyli w jednym z jej koncertów – tu i teraz.

Ten wyjątkowy zestaw zawiera dodatkowo bogato ilustrowaną 200-stronicową książkę z osobnym rozdziałem poświęconym każdej postaci, w jaką Maria Callas wcieliła się na tych nagraniach. Każda okładka albumu operowego w tej kolekcji prezentuje ikoniczne zdjęcie sopranistki ze spektaklu operowego, w którym wystąpiła. Wydanie zostało opracowane we współpracy z Callas Estate.

▸ Przeczytaj również: Wyczerpany Justin Bieber przeprasza za odwołaną trasę!

Wydanie Maria Callas: Live Remastered Edition będzie mieć swoją premierę 15 września 2017 roku, wpisuje się we wspaniałą tradycję, jaką wcześniej ustanowiła wytwórnia Warner Classics prezentując w 2014 roku kolekcję Studio Recordings.

Wydawnictwo specjalne zawiera 42 płyty CD (20 kompletnych oper) i 3 płyty Blu-Ray. Każda z 20 kompletnych oper (CD) i 5 nagranych recitali (Blu-Ray) w zestawie będzie ponadto dostępna jako osobne wydanie CD oraz w postaci cyfrowej.

R E K L A M A » zespoły weselne