MUZOTAKTNEWSYMuzykaNick Cave & The Bad Seeds: Co warto wiedzieć o artyście i koncercie w Polsce

Nick Cave & The Bad Seeds: Co warto wiedzieć o artyście i koncercie w Polsce
N

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

24 października na warszawskim Torwarze odbędzie się koncert Nicka Cave’a i jego zespołu, czyli Nick Cave & The Bad Seeds.

W dzisiejszym artykule dowiemy się czegoś więcej na temat tego artysty oraz jego zespołu Nick Cave & the Bad Seeds.

Nick Cave – historia

REKLAMA

Nicholas Edward Cave, bo tak brzmi pełnie imię i nazwisko tego artysty, to australijski muzyk, poeta, pisarz i aktor. Urodzony 22 września 1957 roku w Warracknabeal w Austalii.

Obecnie znany jest jako wokalista zespołu Nick Cave & the Bad Seeds, ale jego historia muzyczna zaczęła się o wiele wcześniej. Założyciel i członek kapeli The Boys Next Door, później znanej jako The Birthday Party. Wspomniany zespół uległ rozwiązaniu w 1984 roku.

Materiały promocyjne partnera

W tym samym roku dwóch członków tego zespołu – Nick Cave oraz Mick Harvey założyło grupę Nick Cave & the Bad Seeds. Zespół istnieje już ponad 20 lat na światowej scenie i stale odnoszą komercyjne sukcesy, a ich jeden z popularniejszych utworów nosi tytuł „Where the Wild Roses Grow”.

Artysta skupiał się nie tylko na muzyce, ponieważ w swojej karierze napisał również kilka książek:

– Gdy oślica ujrzała anioła
– Król Inkaust I i II
– Śmierć Bunny’ego Munro

Filmy, w których zagrał Nick Cave:

– Niebo nad Berlinem
– Johnny Suede
– IDn4
– Baby Trouble Hole
– 20 000 dni na Ziemi
– Ghosts… of the Civil Dead
– Rhinoceros Hunting in Budapest
– Love and Other Manias: The Story of Malga Kubiak
– B-MOVIE: Namiętność I dźwięk w Berlinie Zachodnim
– Les beaux jours d’Aranjuez

Nick Cave & the Bad Seeds

To austalijski zespół powstały w roku 1984 przez frotnmana Nicka Cave’a oraz instrumentalistę Micka Harvey’a. Chwilę po tym dołączył do nich gitarzysta Blixa Bargeld.

Nick Cave and The Bad Seeds powstał na gruzach poprzedniego zespołu Nicka i Micka – The Birthday Party. W zespole było wiele roszad i do tej pory tylko Nick Cave został jako jedyny. Mick Harvey odszedł po 20 latach współpracy, a Blixa Bargeld aż po 30 latach twórczej współpracy.

Albumy od From Her to Eternity aż do Tender Prey były zrobione w ściśle post-punkowym brzmieniu. Z czasem ich twórczość zaczęła nabierać rockowego klimatu.

W roku 1996 grupa Nick Cave and The Bad Seeds odniosła swój największy komercyjny sukces w historii. Mowa tutaj o albumie „Murder Ballads”, którego główna tematyka dotyczy morderstwa. Singiel Where the Wild Roses Grow we współpracy z popową gwiazdą Kylie Minogue odniosł ogromny sukces.

Nick Cave & the Bad Seeds Warszawa koncert

Nick Cave z pewnością ma wielu fanów w Polsce, którzy to będą mieli okazję podziwiać jego twórczość i muzykę już we wtorek 24 października w warszawskim Torwarze. To wydarzenie, które nie może zostać pominięte przez żadnego fana Nicka oraz jego zespołu. Koncert odbywa się w ramach europejskiej trasy koncertowej.

Publiczność będzie miała możliwość po raz pierwszy w życiu usłyszeć utwory z nowego albumu Skeleton Tree oraz największe hity Nicka.

Na Warszawskiej scenie zobaczymy również takie gwiazdy jak: Warren Willis, Martyn Casey, Thomas Wydler, Jim Sclavunos, Conway Savage, George Vjestic i Larry Mullins.

▸ Przeczytaj również: 10 zasad, które pozwolą wam cieszyć się zdrowym i bezpiecznym seksem!

MK
Poszukujesz biletów na to wydarzenie? Sprawdź: alebilet.pl/bilety/nick_cave__the_bad_seeds.

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA