MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleMetalmania: Znamy kolejnych artystów

Metalmania: Znamy kolejnych artystów
M

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

7 kwietnia 2018 roku odbędzie się XXIV edycja Metalmania. Headlinerem festiwalu będzie norweski Emperor, a w katowickim Spodku na Dużej Scenie zagra również Xentrix. Natomiast na Drugiej Scenie wystąpi polska formacja Terrordome.

Xetrix to najbardziej uznana brytyjska formacja thrashmetalowa, a występ na festiwalu Metalmania będzie pierwszym koncertem tego zespołu w Polsce.

REKLAMA

Grupa założona została w 1985 roku w Preston, a pełnowymiarowy debiut Xentrix, “Shattered Existence”, ukazał się 4 lata później w barwach Roadrunner Records. Formacja działała do 1997 roku i nagrała cztery studyjne płyty, z czego ostatnia “Scourge” ukazała się w 1996 roku, Xentrix można było także zobaczyć na żywo u boku m.in. Slayer, Testament czy Annihilator.

Grupa koncertowo reaktywowała się dwukrotnie – w 2005 roku i w 2013 roku, a obecnie działa w składzie: Kristian Havard (gitara), Chris Shires (bas), Jay Walsh (wokal/ gitara), Dennis Gasser (perkusja) i w takim składzie będzie można zespół zobaczyć po raz pierwszy w Polsce.

Materiały promocyjne partnera

Terrordome to polska formacja, której twórczość to szybki i brutalny crossover thrash metal, stylistycznie sięgający do lat osiemdziesiątych. Grupa ma na koncie kilkaset koncertów w kraju i za granicą z takimi zespołami jak m.in. Vader, Anthrax czy Suicidal Tendencies. W swojej dyskografii kapela ma 3 studyjne krążki, z czego ostatni, “Machete Justice” miał premierę w 2015 roku.

Ceny biletów w przedsprzedaży:
FAN – 666 zł
Loża – 355 zł
Sektory czerwone H, J – 260 zł
Sektory czerwone + sektory niebieskie do X rzędu – 220 zł
Sektory niebieskie od XI rzędu – 180 zł
Płyta – 190 zł

▸ Przeczytaj również: Wyczerpany Justin Bieber przeprasza za odwołaną trasę!

Ostatnia edycja Metalmanii odbyła się 22 kwietnia br. w katowickim Spodku, a wystąpiły wtedy takie formacje jak m.in. Samael, Coroner, Moonspell czy Sodom.

R E K L A M A » zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA