Decadent Fun Club supportem Phantogram

Decadent Fun Club supportem Phantogram
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Zespół Decadent Fun Club zagra w roli supportu przed koncertem Phantogram. Występ zaplanowano na 21 sierpnia w warszawskiej Proximie.

Decadent Fun Club to tegoroczny laureat konkursu młodych zespołów festiwalu w Jarocinie. Wystąpili także na Enea Spring Break 2017.

– Muzyka Decadent Fun Club to zimny powiew świeżości i odwołanie do najpiękniejszych tradycji w jednym – mówią o sobie artyści. – Idea zespołu narodziła się niezależnie w kilku miejscach na mapie Warszawy podczas Nocy Spadających Gwiazd.

O formacji Phantogram zrobiło się głośno za sprawą reklamy – ich piosenka “When I’m Small”, wykorzystana w trakcie spotu reklamowego, w błyskawicznym tempie uzyskała ponad 8 milionów wyświetleń na YouTube i stała się hitem na listach przebojów.

Ich twórczość możecie kojarzyć również za sprawą seriali takich jak “Skins”, “Shameless”, a także soundtracku do “Igrzysk śmierci”. Duet stworzony przez dwójkę wieloletnich przyjaciół – Sarę Barthela i Josha Cartera, którzy dzięki swojemu charakterystycznemu stylowi – mieszance rockowej energii z elektronicznym brzmieniem stali się jednym z najciekawszych zespołów nowego pokolenia.

Debiutowali w 2009 roku longplayem zatytułowanym “Eylied Movies”, a dzisiaj na swoim koncie mają już trzy długogrające albumy. Debiutancki krążek, mimo niezwykle pozytywnych opinii krytyków nie spotkał się ze spodziewanym rozgłosem wśród słuchaczy. Jak się okazało, zespół na zasłużony sukces nie musiał jednak długo czekać.

Kolejny album, wydany cztery lata później (“Voices”) okazał się być znacznie dojrzalszy od swojego poprzednika – prowadzi on bowiem słuchacza w liryczny świat skomplikowanych historii. Utwór “Run Run Blood” według samego Josha opowiada “o smutnym czasie w jakim się znaleźliśmy”.

▸ Przeczytaj również: Dlaczego nie będzie drugiego sezonu „Gypsy” z Naomi Watts

Ostatni, wydany w zeszłym roku przez Republic Records “Three” pełen jest chwytliwych, rytmicznych utworów porywających do tańca, ale wciąż utrzymany jest w oryginalnym stylu zespołu. Mamy tu rockowo-elektroniczne ballady przeplatające się z w dynamicznymi utworami, w których wokalistka pokazuje ogromną siłę swojego głosu. Muzycy lubią określać swoją muzykę jako “street beat, psyche pop”.

Koncert tej dwójki niesamowicie uzdolnionych muzyków, będziecie mogli zobaczyć już 21 sierpnia w Proximie.

R E K L A M A » zespoły weselne