Muzycy King Crimson na urodziny Katowic

Muzycy King Crimson na urodziny Katowic
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

KTU, czyli trio z muzykami King Crimson w składzie, zagra na bezpłatnym koncercie z okazji urodzin miasta Katowice.

KTU to projekt stworzony przez wybitnego akordeonistę z Finlandii Kimo Pohjonena, któremu towarzyszą dwaj muzycy związani z legendarną rockową grupą King Crimson: Trey Gunn (gitara Warra) i Pat Mastelotto (perkusjonalia).

Historia KTU sięga dwóch duetów: Kluster, w skład którego wchodzą wybitni fińscy muzycy Kimmo Pohjonen i Samuli Kosminen (jako UNIKO zrealizowali wspólny projekt z Kronos Quartet) oraz TU – Pat Mastelotto i Trey Gunn, obaj związani z King Crimson (Mastelotto wciąż jest w składzie zespołu).

Debiutancki krążek “8 Armed Monkey” trio nagrało w 2005 roku, a cztery lata później w studiach nagraniowych w Texasie i Helsinkach powstał ich drugi album “Quiver”. To najbardziej wybuchowe, progresywno-eksperymentalne i psychodeliczne trio, jakie można sobie wyobrazić. Nieposkromiona wyobraźnia muzyczna. Energia i humor. Fenomenalne opanowanie instrumentów i sztuki improwizacji. Po prostu gra na krawędzi.

Przed gwiazdą wieczoru pojawi się Trad.Attack!, wielokrotnie nagradzane estońskie trio grające współczesną odmianę folku tej części Europy.

▸ Przeczytaj również: Dlaczego nie będzie drugiego sezonu „Gypsy” z Naomi Watts

Oto plan występów:
godz. 19.00 – Trad.Attack!
godz. 20.30 – KTU – Trey Gunn, Kimmo Pohjonen, Pat Mastelotto

Wstęp na imprezę będzie wolny. Strona wydarzenia na Facebooku pod tym adresem.