Azealia Banks zaśpiewa w Gdańsku (data, miejsce, ceny biletów)

Azealia Banks zaśpiewa w Gdańsku (data, miejsce, ceny biletów)
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone
pobierz
pobierz
pobierz

Azealia Banks, jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci współczesnego hip-hopu, po raz pierwszy wystąpi na koncercie klubowym w Polsce. Artystka pojawi się 21 września w gdańskim B90.

Azealia Banks rozpoczęła karierę muzyczną w wieku zaledwie siedemnastu lat. Wówczas to młoda wokalistka z Harlemu wysłała swoje nagrania do Diplo, didżeja znanego ze współpracy z M.I.A. czy Major Lazer.

Doprowadziło to do szybkiego podpisania kontraktu z XL Recordings i równie szybkiego odstąpienia od niego, co już wtedy zapowiadało, że raperka nie zamierza iść na żadne kompromisy.

Obrana przez nią droga nie była łatwa, w Nowym Jorku dorabiała za dnia sprzedając breloki, a nocami tańcząc w barach ze striptizem. Pierwszy duży sukces przyszedł nieoczekiwanie z Europy pod koniec 2011 roku, gdzie singel “212” stał się ogromnym przebojem.

Jej kariera nabrała rozpędu, wydawała kolejne autorskie utwory, a także nawiązała współpracę z między innymi Lady Gagą, Scissor Sisters, Arielem Pinkiem czy Pharrellem Williamsem.

▸ Przeczytaj również: Dlaczego nie będzie drugiego sezonu „Gypsy” z Naomi Watts

Obok muzycznych sukcesów, Azealii zawsze towarzyszyły kontrowersje, głównie związane z zachowaniami w mediach społecznościowych, ale także z napaściami czy próbami pobicia.

Niektórzy kochają ją za gorący temperament i nieokiełznaną naturę, inni nienawidzą, niemniej niezaprzeczalnie jest dzisiaj jedną z najbardziej charyzmatycznych wokalistek, którym udało się odnieść komercyjny sukces i pomimo wielu trudów, nie zamierza rezygnować z muzyki. Jej drugi album (“Fantasea II: The Second Wave”) ukaże się jeszcze w tym roku, a polska publiczność będzie jedną z pierwszych, które będą mogły usłyszeć go na żywo.

Sprzedaż biletów startuje w poniedziałek, 21 sierpnia, punktualnie o 10:00, na Tickets.soundrive.pl. Bilety w I puli: 99 zł.

Zobacz także

loading...
loading...
PODZIEL SIĘ