Johnny Cash: Rodzina artysty potępia neonazistę w koszulce muzyka

Johnny Cash: Rodzina artysty potępia neonazistę w koszulce muzyka
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Johnny Cash: Członkowie rodziny wystosowali oficjalny komentarz potępiający neonazistowskie ruchy, po tym jak jeden z manifestujących z Charlottesville udzielił wywiadu w koszulce muzyka.

Rosanne, Kathy, Cindy, John Carter i Tara Cashowie napisali wspólnie oświadczenie, które zamieścili na Facebooku. Rodzina jest oburzona łączeniem neonazistów z legendą country.

– Johnny Cash był człowiekiem, którego serce biło w rytm miłości i sprawiedliwości społecznej – czytamy w poście na Facebooku.

– Wspierał walkę o prawa rdzennych Amerykanów, protestował przeciwko wojnie w Wietnamie, był głosem biednych, cierpiących, pozbawionych praw obywatelskich i adwokatem praw więźniów. Byłby przerażony widząc – choćby przypadkowo – swoje nazwisko czy wizerunek powiązane z uprzedzeniami i nienawiścią. Neonaziści, którzy manifestowali w Charlottesville są trucizną naszego społeczeństwa.

Johnny Cash zmarł 12 września 2003 roku. Podczas swojej muzycznej kariery wydał ponad 30 albumów i zdobył 11 Grammy.

▸ Przeczytaj również: Dlaczego nie będzie drugiego sezonu „Gypsy” z Naomi Watts

Wśród przebojów muzyka znalazły się m.in. utwory: “Folsom Prison Blues”, “I Walk The Line”, “Cry! Cry! Cry!” i “A Boy Named Sue”. Tematem jego piosenek często było życie zwyczajnego człowieka, fani kochali go za niezwykły głos. Johnny Cash przyjaźnił się m.in. z Bobem Dylanem, który często podkreślał wpływ artysty na swoją twórczość.

W 2005 roku powstał film “Spacer po linie” z Joaquinem Phoeniksem i Reese Witherspoon, opowiadający o życiu i karierze legendy muzyki country.