MUZOTAKTMUZYKANowy singielBastille grają dla serialowego Kleszcza (posłuchaj utworu "The Tick")

Bastille grają dla serialowego Kleszcza (posłuchaj utworu “The Tick”)
B

REKLAMA
REKLAMA

Zespół Bastille opublikował nowy singel, który nagrał na potrzeby komiksowego serialu “The Tick”.

Nowe nagranie Bastille nosi tytuł “Basket Case” i jest coverem punk-rockowej formacji Green Day.

REKLAMA

– Jesteśmy megafanami Green Day i staraliśmy się zrobić taką wersję “Basket Case”, która byłaby zupełnie inna od oryginału, ale jednocześnie w jakiś sposób uhonorowałaby tę wspaniałą piosenkę – wyjaśnia Dan Smith, wokalista Bastille.

W serialu “The Tick” Peter Serafinowicz wciela się w tytułowego Kleszcza, nieco zagubionego, ale zdeterminowanego superbohatera, który postanawia zmierzyć się z niebezpiecznym Terrorem (w tej roli Jackie Earle Haley). W walce dobra ze złem nie jest sam.

W cyklu grają również Griffin Newman, Valorie Curry, Brendan Hines i Yara Martinez. Premiera pierwszego odcinka odbyła się 18 sierpnia.

Zwiastun można obejrzeć poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=AadpMQsYvCQ

▸ Przeczytaj również: Opole 2017: Znamy wykonawców – Debiuty i Premiery oraz Jubileusz

Cykl został zainspirowany komiksem o tym samym tytule. Postać w 1986 roku stworzył Ben Edlund. On też odpowiada za scenariusz cyklu, jak również jest jednym z producentów wykonawczych. Projekt opisywany jest jako hybryda humoru i superbohaterskiej akcji, z postaciami, które łatwo pokochać.

Bastille kontynuują obecnie trasę koncertową Wild World Tour, w ramach której ponownie zawitają do Polski. Już 23 sierpnia zespół zagra na Czad Festival.

Muzykę Bastille cechują indiepopowe, podszyte taneczną elektroniką synthpopowe brzmienia. Wśród inspiracji wymieniają Reginę Spektor, Björk, Bon Ivera czy Kate Bush. Wydany w 2013 roku debiutancki album “Bad Blood” , zawierający takie przeboje jak “Pompeii”, “Flaws”, “Laura Palmer” i “Things We Lost In Fire” okazał się międzynarodowym fenomenem, a w Polsce krążek szybko pokrył się platyną. Longplay “Wild World” miał premierę we wrześniu 2016 roku.

R E K L A M A » zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA