Solstafir wraca do Polski (data, miejsce, bilety)

Solstafir wraca do Polski (data, miejsce, bilety)
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone
pobierz
pobierz
pobierz

Po wyjątkowym występie na festiwalu Prog In Park w Warszawie, pochodząca z Islandii grupa Solstafir wraca do naszego kraju na jeden klubowy koncert. Występ odbędzie się 10 grudnia w krakowskim Kwadracie. Przed gwiazdą wieczoru zaprezentuje się Myrkur z Danii.

Kapela Solstafir powstała w stolicy Islandii Reykjavíku w 1995 roku. Przez lata ich znakiem szczególnym był black metal z wikińskim akcentem, potem skręcili w stronę bardziej atmosferyczną, postmetalową.

Mocniejszy pod względem jakości artystycznej zakręt to album “Svantir Sandar” z 2011 roku. Arcydzieło zaś nosi nazwę “Otta” i pochodzi z roku 2014.

W Warszawie na festiwalu i teraz w Krakowie promować będą wydany w 2017 roku album “Berdreyminn”, zdradzający fascynację także hard rockiem.

Pochodząca z Kopenhagi Amalie Bruun, lepiej znana jako Myrkur, to żywy dowód na to, że piękna dziewczyna może grać black metal.

Jak głoszą źródła, miała nawet styczność ze światem mody i do dziś wygląda tak, że mogłaby ozdobić okładkę niejednego ekskluzywnego magazynu. Amalie jednak nie tylko wygląda. Amalie również tworzy. Artystyczny pseudonim Dunka wzięła z języka islandzkiego, w którym Myrkur znaczy ciemność. Kocha black metal, mroczne klimaty, chłodne, niepokojące, melancholijne.

Muzycznie potrafi wypowiadać się zarówno ostro i brutalnie, jak i w sposób bardziej rozbudowany i wysublimowany. Zadebiutowała w 2014 roku EP-ką “Myrkur”, potem był duży materiał o tytule “M”, a w 2016 roku pojawiła się koncertowa płyta “Mausoleum”.

Twórczość Myrkur to i coś pięknego, i coś bestialskiego. Intryguje, straszy, ale też zachwyca. Jeszcze w 2017 roku Dunka wyda drugi pełnowymiarowy album “Mareridt” i zapowiada, że będzie to najbardziej zróżnicowane dzieło w jej dorobku.

Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 90 zł – w dniu koncertu.

▸ Przeczytaj również: Opole 2017: Znamy wykonawców – Debiuty i Premiery oraz Jubileusz

R E K L A M A » zespoły weselne

Zobacz także

loading...
loading...
źródło:aka | KnockOut
PODZIEL SIĘ