John Frusciante napisał do Jimmy’ego Page’a list!

John Frusciante napisał do Jimmy'ego Page'a list!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone
pobierz
pobierz
pobierz

Do sieci trafił list, jaki John Frusciante napisał do Jimmy Page, prosząc go, by zagrał na płycie The Mars Volta.

John Frusciante napisał do Jimmy’ego Page’a list!

W odręcznie napisanym liście, były gitarzysta Red Hot Chili Peppers pisze, jak bardzo Omar Rodriguez-Lopez, chciałby, by Jimmy Page zagrał razem z Frusciante symutlaniczną solówkę na płycie Red Hot Chili Pepperes.

– Ich muzyka czerpie z punka, salsy, rocka progresywnego i hard rocka i Led Zeppelin, a wokalista, Cedric, jest znakomity – zachęca starszego kolegę po fachu muzyk.

Page wraz z listem otrzymał płytę z muzyką The Mars Volta. Cały list można przeczytać pod tym adresem.

Jimmy Page nie skorzystał z oferty i nie zagrał symultanicznej solówki z Johnem Frusciante.

Debiutancka płyta “De-Loused In The Comatorium” z 2003 toku została zarejestrowana pod okiem supergwiazdy produkcji – Ricka Rubina, a w studiu muzykom towarzyszyła połowa ówczesnego składu Red Hot Chili Peppers. Flea grał na basie, John Frusciante na gitarze i syntezatorze.

Kolejny album “Frances The Mute” wydany na początku 2005 roku był nagrany z jeszcze większą swobodą muzyczną niż debiut. Wyraźne wpływy muzyki latynoskiej i jazzu oraz częste zmiany tempa stały się wyzwaniem dla słuchaczy.

Kolejne dwa albumy The Mars Volta powstawały w tym samym czasie, choć daty premier dzieli półtora roku. Płyty różnią się także stylistycznie. “The Bedlam In Goliath” (2008) to “klasyczne” The Mars Volta, z kolei “Octahedron” (2009) ma znamiona najbardziej przystępnej płyty w dyskografii.

▸ Przeczytaj również: Blac Chyna i Nicki Minaj ścigają się (zobacz wideo „Rake It Up”)

Ostatnim, szóstym w karierze dziełem The Mars Volta jest “Noctourniquet” z 2012 roku. Po wydaniu albumu zespół się rozpadł.

Zobacz także

loading...
loading...