John Frusciante napisał do Jimmy’ego Page’a list!

John Frusciante napisał do Jimmy'ego Page'a list!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Do sieci trafił list, jaki John Frusciante napisał do Jimmy Page, prosząc go, by zagrał na płycie The Mars Volta.

John Frusciante napisał do Jimmy’ego Page’a list!

W odręcznie napisanym liście, były gitarzysta Red Hot Chili Peppers pisze, jak bardzo Omar Rodriguez-Lopez, chciałby, by Jimmy Page zagrał razem z Frusciante symutlaniczną solówkę na płycie Red Hot Chili Pepperes.

– Ich muzyka czerpie z punka, salsy, rocka progresywnego i hard rocka i Led Zeppelin, a wokalista, Cedric, jest znakomity – zachęca starszego kolegę po fachu muzyk.

Page wraz z listem otrzymał płytę z muzyką The Mars Volta. Cały list można przeczytać pod tym adresem.

Jimmy Page nie skorzystał z oferty i nie zagrał symultanicznej solówki z Johnem Frusciante.

Debiutancka płyta “De-Loused In The Comatorium” z 2003 toku została zarejestrowana pod okiem supergwiazdy produkcji – Ricka Rubina, a w studiu muzykom towarzyszyła połowa ówczesnego składu Red Hot Chili Peppers. Flea grał na basie, John Frusciante na gitarze i syntezatorze.

Kolejny album “Frances The Mute” wydany na początku 2005 roku był nagrany z jeszcze większą swobodą muzyczną niż debiut. Wyraźne wpływy muzyki latynoskiej i jazzu oraz częste zmiany tempa stały się wyzwaniem dla słuchaczy.

Kolejne dwa albumy The Mars Volta powstawały w tym samym czasie, choć daty premier dzieli półtora roku. Płyty różnią się także stylistycznie. “The Bedlam In Goliath” (2008) to “klasyczne” The Mars Volta, z kolei “Octahedron” (2009) ma znamiona najbardziej przystępnej płyty w dyskografii.

▸ Przeczytaj również: Blac Chyna i Nicki Minaj ścigają się (zobacz wideo „Rake It Up”)

Ostatnim, szóstym w karierze dziełem The Mars Volta jest “Noctourniquet” z 2012 roku. Po wydaniu albumu zespół się rozpadł.