Def Leppard powracają z nową studyjną płytą. Krążek zatytułowany po prostu „Def Leppard” ukaże się 30 października 2015.

Def Leppard
okładka płyty “Def Leppard”

„Def Leppard” będzie jedenastym albumem zespołu, a pierwszym od czasu „Songs From the Sparkle Lounge”, który ukazał się w 2008 roku. Nowa płyta to ponadczasowy Def Leppard – 14 kawałków, które z pewnością uszczęśliwią fanów, ale też zjednają zespołowi nowych.

Za produkcję płyty odpowiedzialny jest wieloletni współpracownik zespołu Ronan McHugh, a całość nagrana została w garażu Joe Elliotta.

Joe opowiada: „Spotkaliśmy się, żeby zobaczyć swoje pomysły, przygotować być może 3 utworową epkę. Nagle okazało się, że mamy 12 piosenek, a 2 kolejne pojawiły się kilka tygodni później. To pierwszy album, który stworzyliśmy nie mając umowy z firmą płytową, bez nikogo kto przyglądałby się nam i sprawdzał nasze postepy. Myślę, że tę wolność słychać w tych utworach”.

Zespół Def Leppard powstał w Sheffield w 1977 roku i stął się jednym z najważniejszych brytyjskich zespołów rockowych wszechczasów. Grupa sprzedała ponad 100 milionów płyt na całym świecie. 2 najlepiej sprzedające się albumy Def Leppard, „Pyromania” i „Hysteria”, W USA rozeszły się w nakładzie ponad 10 milionów każdy. To z tych płyt pochodzą największe hity zespołu, jak „Rock of Ages”, „Animal”, „Pour Some Sugar On Me” i „Foolin’”.

Def Leppard ciągle są jedną z sił napędowych muzyki rockowej. Niesamowite koncerty wypełnione mocnymi, melodyjnymi rockowymi utworami, na całym świecie odbywają się cały czas w wypełnionych po brzegi salach koncertowych.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!