Ice-T bada zagadkę zabójstw Tupaca i Notoriousa B.I.G.-a

Body Count Ice-T bada zagadkę zabójstw Tupaca i Notoriousa B.I.G.-a
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Temat zabójstw Tupaca Shakura i Notoriousa B.I.G.-a niezmiennie fascynuje twórców filmowych i telewizyjnych. Stacja Fox przygotowała specjalny program zatytułowany “Who Shot Biggie & Tupac?”, który poprowadzi raper, Ice-T.

W produkcji muzyk i aktor Ice-T oraz dziennikarka Soledad O’Brien przeprowadzą śledztwo w sprawie tajemniczych, nierozwiązanych nadal spraw zastrzelenia raperów Tupaca Shakura i Notoriousa B.I.G.-a.

W programie, którego premierę ustalono na 24 września, znajdą się wywiady z byłymi prywatnymi detektywami, policjantami, ich informatorami czy hiphopowcami ze środowiska nieżyjących już raperów, jak Doug E Fresh, Funkmaster Flex, czy Suge Knight (były dyrektor Death Row Records). Po raz pierwszy przed kamerą pojawią się razem najlepsi przyjaciele Tupaca i Biggiego, Lil’ Cease i E.D.I. Mean. Ponadto zostanie ujawnione nigdy niepublikowane nagranie, w którym Notorious komentuje zabójstwo Shakura.

Przypomnijmy, że równolegle powstają dwa seriale o zabójstwach raperów – “Unsolved: The Murders of Tupac and the Notorious B.I.G.” i “LAbyrinth”.

Chęć nakręcenia dokumentu o Tupacu wyraził niedawno Steve McQueen (“Wstyd”, “Zniewolony. 12 Years a Slave”).

Tupac Shakur sprzedał 75 milionów płyt na całym świecie. Jego wydawnictwa “All Eyez on Me” i “Greatest Hits” są wśród najlepiej sprzedających się w Stanach Zjednoczonych. Był twórcą przeboju “California Love” z Dr. Dre i Rogerem Troutmanem. Legendarny raper zagrał m.in. w filmach “Juice”, “Nad obręczą”, “Bullet”, “Klincz” oraz “Gangsterskie porachunki”. Został zastrzelony 13 września 1996 roku w Las Vegas. Według śledztwa przeprowadzonego przez gazetę “Los Angeles Times”, morderca został wynajęty przez Notoriousa B.I.G.-a.

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift szokuje fanów! (posłuchaj Look What You Made Me Do)

Biggie Smalls, znany również pod pseudonimem Notorious B.I.G., naprawdę nazywał się Christopher Wallace. Debiutował w 1994 roku albumem “Ready to Die”. Stał na czele raperów ze Wschodniego Wybrzeża. Został zastrzelony w Los Angeles w marcu 1997 roku.

zespoły weselne