Donald Glover nakręcił film o Hanie Solo

Donald Glover
Donald Glover fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Donald Glover zakończył prace na planie filmu o Hanie Solo.

Aktor, scenarzysta i raper, Donald Glover znany pod pseudonimem Childish Gambino ma już za sobą wszystkie sceny do spin-offu “Gwiezdnych wojen”. O zakończeniu prac z artystą, który portretuje młodego Lando Calrissiana, poinformował reżyser, Ron Howrd. Zamieścił on na Twitterze wspólne zdjęcie z Gloverem i informacją, że Donald jest już po wszystkich zdjęciach i wszyscy będą za nim tęsknić.

Przypomnijmy, że oryginalnie w Lando wcielał się Billy Dee Williams. Bohater, pierwotny właściciel Sokoła Millenium, znany jest z obrazów “Imperium kontratakuje” (1980) i “Powrót Jedi” (1983).

W filmie o Hanie Solo w roli głównej występuje Alden Ehrenreich. W obsadzie znaleźli się także Emilia Clarke, Woody Harrelson, Phoebe Waller-Bridge, Thandie Newton i Michael Kenneth Williams.

Dzieło opowiadać będzie o młodym Hanie Solo, przemytniku i złodzieju, którego Luke Skywalker i Obi-Wan Kenobi poznają w kantynie Mos Eisley. Scenariusz nadchodzącego obrazu piszą Lawrence Kasdan i Jon Kasdan.

Produkcja trafi do kin 25 maja 2018 roku. Ron Howrd przejął obowiązki reżyserskie po Philu Lordzie i Chrisie Millerze, którzy w trakcie prac zrezygnowali z projektu z powodu różnić artystycznych.

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift szokuje fanów! (posłuchaj Look What You Made Me Do)

Donald Glover przez kilka lat był scenarzystą “Rockefeller Plaza 30”, później występował w sitcomie “Community”, a następnie stworzył własny serial “Atlanta”, za który został nagrodzony Złotym Globem.

Można go było też podziwiać na dużym ekranie – w obrazach “Magic Mike XXL”, “Marsjanin” i “Spider-Man: Homecoming”. Jego muzyczny dorobek pod szyldem Childish Gambino zamyka album “Awaken, My Love!” z grudnia 2016 roku.

zespoły weselne