Nowy album Katarzyny Groniec zatytułowany ZOO ukaże się 18 września 2015 roku.

Na płycie znajdują się piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej, które w warstwie muzycznej zyskały nowatorskie, elektroniczne brzmienia.

Ponadczasowe teksty zostały przefiltrowane przez wrażliwość wokalistki, wymykając się tym samym spod interpretacyjnych schematów. Płytę zapowiada singiel „Króliczek”. Wydawnictwo zostanie wzbogacone o DVD będące zapisem koncertowej wersji materiału. Katarzyna Groniec na płycie ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej snuje muzyczne opowieści, które układają się w spójną historię, prowadząc słuchacza przez labirynt życiowych smutków i radości.

Znakiem rozpoznawczym wokalistki są teksty piosenek dobrane w przemyślany sposób oraz ich interpretacje bazujące na szerokiej skali emocji.

Tytuł albumu nawiązuje do mentalnych klatek, w których żyją ludzie. Stopień pogodzenia z faktem życia w klatkach jest różny u różnych ludzi, wiec próby wyrwania się z nich są bardziej lub mniej zdecydowane. Zwykle za późno okazuje się o co było warto się szarpać, a co było bez znaczenia. – wyjaśnia Katarzyna Groniec.

W warstwie brzmieniowej piosenki Agnieszki Osieckiej zyskały współczesny wymiar. Aranżacje opracowane przez Łukasza Damrycha w dużej mierze korzystają z elektroniki, przez co utwory nabierają świeżości i współczesnego charakteru.

Po raz pierwszy album Katarzyny Groniec ukaże się w dwupłytowej wersji – CD oraz DVD. Wydawcą płyty jest Warner Music Poland oraz Michał Prawosudowicz.

ZOBACZ TELEDYSK
KATARZYNA GRONIEC – KRÓLICZEK

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!