Kuba Badach: Oldschoolowa nowa płyta (posłuchaj singla “Życie”)

Kuba Badach: Oldschoolowa nowa płyta (posłuchaj singla
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone
pobierz
pobierz
pobierz

Po prawie trzydziestu latach pracy na scenie i muzycznej aktywności jako wokalista, kompozytor i producent, Kuba Badach postanowił stworzyć album pod tytułem “Oldschool”, będący pierwszym solowym, muzycznie autorskim krążkiem w jego dorobku.

Kuba Badach powraca z nowym krążkiem “Oldschool”. Premiera płyty została wyznaczona na 6 października. Pierwszym singlem będzie “Życie”.

– “Oldschool” w języku angielskim oznacza coś staroświeckiego, wywodzącego się ze “starej szkoły”, tytuł mógłby więc sugerować, że napisałem i nagrałem muzykę w jakiejś konkretnej retro stylistyce, np. w stylu brzmienia lat 60. – opowiada o płycie artysta.

– Tak jednak nie jest. Dla mnie “oldschool” jest pewnym hasłem, odnoszącym się do sposobu pisania i aranżowania piosenek. Od dziecka najbardziej poruszały mnie utwory, w których dużo się działo, gdzie ciekawe melodie osadzone były na bogatych strukturach harmonicznych spiętych wielopłaszczyznowymi aranżacjami. Piosenki pisane i produkowane przez takich twórców jak m.in. Quincy Jones, Burt Bacharach, Stevie Wonder, Donald Fagen, to dzieła, których słucham do dziś i nie przestają mnie fascynować. Album “Oldschool” jest więc moim ukłonem w stronę mistrzów.

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift szokuje fanów! (posłuchaj Look What You Made Me Do)

Kuba Badach na koncie ma dwa Fryderyki, setki koncertów i muzycznych kooperacji z plejadą gwiazd polskiej sceny oraz dziesiątkach płyt współtworzonych z rozlicznymi artystami. Najlepiej znany jest jako członek formacji Poluzjanci.

Poniżej znajduje się teaser, ukazujący pracę nad materiałem.

POSŁUCHAJ SINGLA
KUBA BADACH – ŻYCIE

zespoły weselne

Zobacz także

loading...
loading...
źródło:aka | Agora
PODZIEL SIĘ