Mastodon w ostatnim odcinku serialu Gra o Tron

Mastodon wraca do Polski (data, miejsce, bilety)
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Członkowie grupy Mastodon pojawili się w ostatnim odcinku siódmego sezonu “Gra o Tron”. Muzycy nie po raz pierwszy wystąpili w serialu.

W telewizyjnym show mogliśmy zobaczyć Branna Dailora, Billa Kellihera i Brenta Hindsa. W finałowym odcinku “Gry o Tron” wcielili się w zombie. Nie był to pierwszy raz, kiedy muzycy Mastodon wystąpili w kultowym serialu. W piątym sezonie powierzono im rolę dzikich.

Jeśli chodzi o muzyczną karierę zespołu, w przyszłym miesiącu ma ukazać się nowa EP-ka Mastodon zatytułowana “Cold Dark Place”. Na wydawnictwie mają znaleźć się cztery niepublikowane wcześniej piosenki. Trzy z nich pochodzą z sesji do albumu “Once More ‘Round The Sun”, a jedna powstała podczas nagrywania płyty “Emperor Of Sand”.

Mastodon działa od 2000 roku. Wśród sympatyków bandu znajdują się Metallica, Pearl Jam, Queens of the Stone Age, CeeLo Green i Feist.

W 2011 roku osiągnęli 10. pozycję na liście Billboard Top 200, a singel “Curl of the Burl” zaliczył dwukrotną nominację do Grammy. Poprzedni longplay kapeli to “Once More ‘Round the Sun” z czerwca 2014 roku. Zestaw dotarł do wysokiej szóstej pozycji na “Billboardzie” i znalazł się na pozycji dziesiątej na Wyspach. W marcu 2017 roku ukazała się ich ostatnia jak dotąd płyta długogrająca, “Emperor Of Sand”.

▸ Przeczytaj również: Taylor Swift szokuje fanów! (posłuchaj Look What You Made Me Do)

Premiera finału siódmego sezonu “Gry o Tron” odbyła się 28 sierpnia. Przypomnijmy, że w obsadzie serialu wciąż znajdują się Peter Dinklage, Nikolaj Coster-Waldau, Lena Headey, Emilia Clarke, Kit Harington, Maisie Williams i Sophie Turner. Ostatni, ósmy sezon będzie miał 6 odcinków.

zespoły weselne