Nowy numer Mastodon z nadchodzącej EP-ki “Cold Dark Place”

Mastodon wraca do Polski (data, miejsce, bilety)
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Zespół Mastodon zaprezentował pierwsze nagranie z nadchodzącej EP-ki “Cold Dark Place”.

Na wydawnictwie mają znaleźć się cztery niepublikowane wcześniej piosenki Mastodon. Trzy z nich pochodzą z sesji do albumu “Once More ‘Round The Sun”, a jedna powstała podczas nagrywania płyty “Emperor Of Sand”.

Premierę krążka wyznaczono na 22 września. Winylowa wersja trafi do sprzedaży 27 października. Kapela zaprezentowała promujący wydawnictwo utwór “Toe to Toes”. Kawałek można znaleźć m.in. na Spotifyu.

Jesienią metalowcy Atlanty wrócą do Europy i 11 listopada z Russian Circles zagrają w warszawskiej Progresji.

Mastodon na żywo wciąż będzie promować wydaną w marcu 2017 roku płytę “Emperor Of Sand”, która jest najlepiej sprzedającym się albumem w historii zespołu.

▸ Przeczytaj również: Kosztowna kąpiel Taylor Swift? Brylanty, cyrkonie z sejfu? (WIDEO)

Mastodon działa od 2000 roku. Wśród sympatyków bandu znajdują się Metallica, Pearl Jam, Queens of the Stone Age, CeeLo Green i Feist.

W 2011 roku osiągnęli 10. pozycję na liście Billboard Top 200, a singel “Curl of the Burl” zaliczył dwukrotną nominację do Grammy. Poprzedni longplay kapeli to “Once More ‘Round the Sun” z czerwca 2014 roku. Zestaw dotarł do wysokiej szóstej pozycji na “Billboardzie” i znalazł się na pozycji dziesiątej na Wyspach.